Wystawa fotografii Marka Bułaja / INSPIRACJE JAPOŃSKIE. NATURA I CYWILIZACJA

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

-
Centrum Kultury AGORA
wstęp wolny

Japońska przyroda była dla Autora wystawy inspiracją do utworzenia sekwencji fotografii ukazujących jej piękno, a także korelacji z wysokorozwiniętą cywilizacją, którą zaobserwował w trakcie podróży do Japonii. Nie sposób było nie zauważyć troski i zaangażowania Japończyków w kultywowanie tradycji przy jednoczesnym poświęceniu i wysiłku włożonym w rozwój nowoczesności.

Ich dbałość o przetrwanie wartości historycznych jest niewątpliwym wzorem do naśladowania. Bezsprzecznym jest też to, że wysoce rozwinięta cywilizacja nie musi niszczyć wartości naturalnych, a wręcz przeciwnie, może z nimi współgrać i uzupełniać je. Wystawa Marka Bułaja to efekt jego podróży do Japonii w latach 2013–2015, gdzie spędził łącznie sześć miesięcy. Pomysłem na nadawanie tytułów prac były Japońskie imiona, które odzwierciedlają piękno natury i są utożsamieniem piękna, z którym obcował w trakcie pobytu w Kraju Kwitnącej Wiśni. Wystawa odbędzie się w przestrzeni Centrum Kultury Agora w ramach Obchodów Dni Seniora.

Marek Bułaj – Zajmuje się fotografią dokumentalną, portretową i subiektywną. W 1984 roku rozpoczął studia fotograficzne na Wydziale Fotografii w Mercer County Community College w New Jersey, w 1986 studiował w International Center Of Photography oraz Tish School of The Arts w Nowym Jorku. Pracował z tak znanymi fotografami jak William Helburn czy Larry Giasi. Współpracował także z licznymi galeriami sztuki, np. Pierpont Morgan Library w Nowym Yorku i Trenton State Museum. W latach 1988–1990 zajmował się fotografowaniem dzieł sztuki do katalogu „Opus Sacrum”, pochodzących ze zbiorów Barbary Piaseckiej Johnson, prezentowanych na Zamku Królewskim w Warszawie.

Od 1992 roku silnie związany był z biurem architektonicznym znanego architekta Michaela Gravesa w Princeton, gdzie przez ponad 20 lat zajmował się katalogowaniem i dokumentowaniem projektowanych przedmiotów i obiektów architektonicznych. Swoje prace prezentował na wielu wystawach w Stanach Zjednoczonych, m.in. w Kern Gallery, Penn State University, Library Gallery, Mercer County Community College, Skulski Gallery, Boruch College, Gordon Street Gallery, Lawrenceville.

Wystawę będzie można oglądać do 10 października od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00

Informacja o wydarzeniu pochodzi z serwisu DOKiS. Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.dokis.pl