Wystawa „Huacas z Lambayeque"

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

W peruwiańskim regionie Lambayeque znajduje się ponad 200 huacas (sanktuariów, najczęściej w formie piramidalnej) będących wytworem kultury z Sipán ok. 1000 n.e. Mieszkańcy po dziś dzień czują się związani z górami i wierzą że huacas są skarbnicami sił animistycznych i duchowych. Fotografowi Billy’emu Hare'owi udało się wydobyć duszę z miejsc, które czas zamienił w niepozorne pozostałości dawnych kultur. «Jego zdjęcia ukazują zmiany, jakie minione stulecia wyrzeźbiły w krajobrazie.» (L. Cevallos).

Billy Hare (właść. Juan Guillermo Hare, ur. w Limie w 1946 r.) - uczył się u cenionych amerykańskich fotografów Minora White’a i Aarona Siskinda. W latach 1977-1978 był stypendystą Komisji Fulbrighta w ramach studiów magisterskich na Akademii Sztuk Pięknych Rhode Island w Stanach Zjednoczonych. W 1992 r. otrzymał stypendium Fundacji Pamięci Johna Simona Guggenheima.

Dzieła Billy’ego Hare’a wchodzą w skład zbiorów Muzeum Sztuki w Limie (MALI), a także wielu publicznych i prywatnych kolekcji w Peru i na całym świecie.

Wystawa zorganizowana we współpracy z Ambasadą Peru w RP.

Zdjęcie: Billy Hare, „Cerro Mulato"

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie cultura.cervantes.es