William's Things - A Soul Not All Of Wood - Koncert w lesie

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Zapraszamy na leśny koncert muzyki inspirowanej poezją H.D. Thoreau.

Po sukcesie albumu “William’s Things” inspirowanego poezją Blake'a, Michał Górczyński, wybitny klarnecista, improwizator i kompozytor kontynuując niezwykły cykl „muzyka do języków”. Pozostaje w obszarze poezji anglojęzycznej. Po mistycznej i romantycznej Anglii Blake'a przyszedł czas na XIX-wiecznego amerykańskiego poetę i filozofa Henry'ego Davida Thoreau. To niekwestionowany guru obecnych ekologów i ekoentuzjastów, piewca natury i życia w bliskim kontakcie z przyrodą.

Płytę artyści nagrywali w lesie, poddając się duchowi natury, grając razem z nią, odczytując jej intencje. Cały materiał jest dialogiem z najbliższą człowiekowi przestrzenią, z jego naturalnym, pierwotnym otoczeniem.

Górczyński przygotował oryginalne kompozycje do tekstów H. D. Thoreau i, po raz kolejny, po mistrzowsku, stworzył formę zdumiewająco świeżą, wolną od kalkulacji czy konformizmu. Tak powstało dzieło gdzie niecodzienna uroda muzyki i symboliczna moc słów układają się w jednorodną doskonałą całość.

Trio William's Things tworzą:
Michał Górczyński – klarnet kontrabasowy
Sean Palmer – śpiew
Tomasz Wiracki – fortepian

William’s Things (...) porzuca tu teksty Williama Blake’a, od którego wzięło nazwę przy okazji pierwszej płyty. I bierze na warsztat guru ekologów Henry’ego Davida Thoreau, na co zresztą ten cały las, obecny w nagraniach non-stop poprzez delikatny ambient ptasich odgłosów (z rzadka przerywany przez jakąś ingerencję ludzką w typie przelatującego samolotu), z miejsca nas naprowadza. (...)
• Bartek Chaciński Polifonia / Polityka

Miejsce: Nadleśnictwo Spychowo Polana Gawra koło Spychowa
Organizator: Fundacja Fabryka UTU
Współpraca: Nadleśnictwo Spychowo

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.facebook.com