Wernisaż wystawy „45 lat z Polskim Teatrem Tańca”

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

5 października 2020 o godz. 12.00 Zagłębiowska Mediateka zaprasza na wernisaż wystawy „45 lat z Polskim Teatrem Tańca”. Tym wydarzeniem sosnowiecka Biblioteka rozpoczyna 6. Sosnowiecką Jesień Teatralną. Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem „Różne oblicza teatru”. Uczestnicy wernisażu będą mieli możliwość zapoznania się z prezentacją multimedialną poświęconą dziejom teatru tańca.
Wstęp na wernisaż możliwy tylko z bezpłatną wejściówką (50 wejściówek do odbioru w Informatorium Zagłębiowskiej Mediateki – poziom I, w godz. otwarcia placówki. Jedna osoba może pobrać maksymalnie 2 wejściówki).
Wystawę (bez wejściówek) będzie można zwiedzać od 5 października do 2 listopada 2020 w pasażu Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11, w godzinach otwarcia placówki.

Ekspozycja została przygotowana i udostępniona przez Polski Teatr Tańca w Poznaniu. Wystawa jest fotograficzną podróżą po 45-letniej historii Polskiego Teatru Tańca i formą kultywowania pamięci o artystach, którzy pozostawili na jej drodze swój indywidualny ślad. Wieńczy i przypomina wieloletni etap działalności instytucji, która od dnia założenia była ambasadorem polskiej kultury, uczestnicząc w festiwalach w Polsce i za granicą, sięgając po międzynarodowe nagrody, prezentując spektakle na 5 kontynentach, w krajach tak odległych geograficznie, jak Japonia, Indie, Ekwador, Meksyk, Brazylia czy Tunezja. Jej osią konstrukcyjną jest retrospektywny, uchwycony w fotograficznych obrazach i teatralnych archiwaliach przegląd spektakli, które złożyły się na 45–letnią historię Teatru, dopełniony rysem historycznym oddającym odmienność koncepcji teatru autorskiego w rozumieniu Conrada Drzewieckiego, Ewy Wycichowskiej i Iwony Pasińskiej, pokazującym jak Polski Teatr Tańca, zachowując ciągłość instytucjonalną, wciąż się przeobrażał, redefiniując pojęcie teatru tańca, eksperymentując, podejmując twórcze ryzyko, wyzwalając się z przypisanych tradycją środków wyrazu.

 

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.biblioteka.sosnowiec.pl