Wakacje z Chopinem – Beata Bilińska i Jarosław Felczykowski

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Przed nami siódmy koncert w ramach Wakacji z Chopinem. 18 sierpnia o godzinie 12.15 na szafarskiej estradzie wystąpi Beata Bilińska, profesor Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, laureatka licznych konkursów pianistycznych, koncertująca pianistka i kameralistka.
Beata Bilińska wykona znane kompozycje Fryderyka Chopina. Usłyszymy Preludium Des-dur op. 28 nr 15 zwane Deszczowym, mazurki op. 24, Scherzo h-moll w którym kompozytor przywołuje polską kolędę Lulajże, Jezuniu, a także Walc Es-dur op. 18 oraz Andante Spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22. Tradycyjnie nie zabraknie fragmentów korespondencji Fryderyka Chopina pisanej z Szafarni do przyjaciół i rodziny. Zaprezentuje je Jarosław Felczykowski – aktor teatralny i filmowy, związany z Teatrem im. Wilama Horzycy w Toruniu.
Po koncercie na gości czekać będzie drobny poczęstunek. Zapraszamy do Ośrodka Chopinowskiego w niedzielę, 18 sierpnia na godzinę 12.15.
Na wszystkie koncerty z cyklu Wakacje z Chopinem wstęp jest wolny.
________________________________________
Wakacje z Chopinem objęte są honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
Wydarzenie dofinansowane z budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.szafarnia.art.pl