UPCYCLING - [Wrocław]

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Jeśli interesujesz się dekorowaniem wnętrz i lubisz majsterkować, a nie dysponujesz odpowiednim miejscem i narzędziami w swoim domu, zapraszamy na bezpłatne warsztaty prowadzone pod hasłem: Upcycling - Nie wyrzucaj! 

UWAGA Zapisy na warsztaty ruszają na początku października! 

Na warsztatach zajmiemy się upcyclingiem, czyli stanowiącą ewolucję w recyclingu formę przetwarzania odpadów, w wyniku której powstają przedmioty o wyższej wartości, aniżeli przetwarzanie surowce.

Upcycling to technika wykorzystywania odpadów pobudzająca ekoświadomość. Przy jej pomocy uczestnicy otrzymają możliwość stworzenia własnego, unikatowego mebla krok po kroku.

 

Wykorzystując drewno z palet, listewki i osłonki na kwiatki stworzycie z nami piękne i funkcjonalne lampki biurkowe. Zaprezentujemy także kilka ciekawych przykładów zastosowania zużytych przedmiotów (skrzynki, drewno z palet), którym nadajemy drugie życie.

Warsztat podzielony jest na dwa spotkania:

28.10. godz. 9-14

29.10. godz. 9-14

 

Wszystkie prace powstałe w ramach projektu "Trampolina do kultury" pozostają w posiadania CRZ Krzywy Komin i zostaną zaprezentowane podczas wystawy finałowej.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. 

.......................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Warsztaty są częścią programu pracowni Kultura Mebla. Cykl składa się z warsztatów stolarskich, tapicerskich, renowacyjnych i projektowania. Kultura Mebla to sposób kreatywnego patrzenia na przestrzeń i upiększania jej po swojemu.

Aby wziąć udział w warsztatach należy zapisać się poprzez formularz internetowy, a także dokonać wpłaty kaucji w wysokości 30 zł, która zostanie zwrócona po zajęciach (szczegóły zostaną podane w procesie rekrutacji).

Projekt „Trampolina do kultury” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Informacja o wydarzeniu pochodzi z serwisu DOKiS. Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.dokis.pl