TIFF 365 // Książkowy Przegląd Portfolio i wykład "Czy możliwa jest książka fotograficzna w internecie?"

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

24 października TIFF Center zaprasza na ostatnie spotkanie z cyklu TIFF 365 w 2020 roku.
Spotkania (przeniesione do sieci, w formule online) poświęcone będą zagadnieniom związanym z książką fotograficzną.

Szczegółowy opis wydarzeń:
>>> Książkowy Przegląd Portfolio | Anna Nałęcka-Milach, Łukasz Rusznica, Michał Sita

Książkowy przegląd portfolio w ramach TIFF 365 to wydarzenie przeznaczone dla studentów i absolwentów fotografii, artystów sztuk wizualnych, uczniów, członków kół fotograficznych i każdego, kto pracuje nad projektami książek fotograficznych i chciałby je zaprezentować ekspertom z dziedziny fotografii. Przeglądać propozycje książkowe będą Anna Nałęcka-Milach (graficzka, senior art director, projektantka książek), Łukasz Rusznica (fotograf, kurator, prowadzi galerie Miejsce przy Miejscu 14 we Wrocławiu) i Michał Sita (fotograf dokumentalista, kurator, autor tekstów o fotografii).
Przegląd jest bezpłatny!
Obowiązuje wcześniejsze zgłoszenie do udziału w przeglądzie. Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem academy@tiff.wroc.pl do 18.10.2020 r. Prosimy uczestników o wskazanie w wiadomości mailowej konsultanta do przeglądu pierwszego i drugiego wyboru.
UWAGA!
W przypadku dużej ilości zgłoszeń organizatorzy zastrzegają sobie prawo do preselekcji nadesłanych na przegląd projektów.
O wynikach preselekcji uczestnicy zostaną powiadomieni mailowo do 19.10.2020, do końca dnia.
Zakwalifikowani uczestnicy otrzymają od nas instrukcję oraz link do uczestnictwa w przeglądzie oraz zostaną poproszeni o przygotowanie materiałów w wersji cyfrowej.

>>> "Czy jest możliwa książka fotograficzna w internecie?" Wykład Krzysztofa Pijarskiego

Internet traktujemy zazwyczaj jako przestrzeń wtórną, obszar omówień i dokumentacji, nie jako miejsce realizacji autonomicznych, ambitnych utworów artystycznych. Sytuacja ta wydaje się szczególnie dziwna w przypadku fotografii, medium pozbawionego pojęcia oryginału. Jeśli fotografia może na równych prawach występować pod postacią wystawy i książki, z których obie formy traktujemy jako autonomiczne medium artystyczne, dlaczego tak trudno wyobrazić sobie przestrzeń cyfrową jako takie medium?
Podczas spotkania Krzysztof Pijarski opowie o krótkiej historii eksperymentów z cyfrową książką fotograficzną, by przejść do współczesnych, bardziej autonomicznych form wykorzystujących fotografię. Przedmiotem refleksji będą takie projekty, jak The Sochi Project Roba Hornstry i Arnolda van Bruggena, a przede wszystkim AMZN Tytusa Szabelskiego i Makeshift Pawła Starca, które na bardzo odmienne sposoby podjęły wyzwanie przestrzeni cyfrowej jako medium artystycznego.

Udział bezpłatny. TRANSMISJA NA FACEBOOKU TIFF CENTER.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.tiffcenter.com