Teatr Stolikowy | "Matka Boska Niespodziewana"

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

Teatr Stolikowy
Czytanie dramatu "Matka Boska Niespodziewana". Tym razem czytanie performatywne tekstu komediowego, autorstwa Szymona Jachimka.

Czym jest Teatr Stolikowy?
To skrzyżowanie lektury ze słuchowiskiem radiowym w pełnej interpretacji aktorskiej, za to bez scenografii, kostiumów i sytuacji scenicznej. To czytanie performatywne, które odsłania przed nami kuluary próby teatralnej. Pokazuje nam pewien etap procesu powstawania przedstawienia, podczas którego aktorzy budują swoje role, to moment spotkania wrażliwości i osobowości aktora z postacią wymyśloną przez autora sztuki. Jest poszukiwaniem, początkową, jeszcze mocno intuicyjną kreacją postaci. Zabawą, wyzwaniem, procesem.
Sztuka bardzo współczesna i polska. Otrzymała trzecią nagrodę w rozstrzygniętym 17 grudnia 2018 otwartym konkursie na utwór dramatyczny dla Teatroteki, rozpisanym przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS i Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych.

Teatroteka jest przedsięwzięciem niezwykłym i bardzo udanym, że ma już wyrobioną markę wśród twórców (zarówno reżyserów, jak i pisarzy) oraz wśród publiczności. Za jej sprawą powstało wiele doskonałych przedstawień, które niejednokrotnie otrzymują nagrody na światowych festiwalach. „Dzięki wysiłkom sekcji dramaturgicznej i zarządu Stowarzyszenia notujemy wymierny – także finansowo – wzrost zainteresowania polską dramaturgią”, podkreślił Michał Komar.

Szymon Jachimek - polski aktor, artysta kabaretowy, dramaturg. Młodszy brat satyryka Tomasza Jachimka. Z wykształcenia socjolog. Związany z kabaretem Limo, grupą teatralną Muflasz, grupą teatralną Pracownia Prowincja i teatrem Wybrzeżak w Gdańsku. Współzałożyciel i członek grupy improwizacji teatralno-kabaretowych W Gorącej Wodzie Kompani. W 2008 roku debiutował jako felietonista w portalu Onet.pl. Pod pseudonimem zadebiutował takze na polskiej scenie muzycznej. Powołał do życia zespół Mariush. Oryginalny i ciekawy projekt z… oryginalną i ciekawą muzyką, a przede wszystkim z wesołymi tekstami. W 2014 roku wydał album „Usta Pełne Marzeń” (pastisz muzyki disco polo). Dramaturg pisze z potrzeby dawania radości ludziom w każdym wieku.

Obsada

Tekst czytają aktorzy:
Olga Paszkowska
Ewelina Stepanczenko-Stolorz
Wojciech Stolorz
Muzyka: niespodzianka

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły oraz termin rozpoczęcia sprzedaży wejściówek można sprawdzić bezpośrednio na stronie ewejsciowki.pl