SZEWSKA PASJA z nutką projektowania

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Miłośników tradycyjnego rzemiosła i nowoczesnego projektowania na bezpłatne warsztaty „Szewska pasja z nutką projektowania”.

W kolejnej odsłonie projektu „Dolny Śląsk Wita! Rzemiosło” dowiecie się co nieco o historii szewstwa na Dolnym Śląsku. Przyjrzą się zderzeniu świata współczesnego designu ze światem rzemiosła, w którym kreacja spotyka się z tradycyjnym warsztatem.
Podczas 3 dniowych zajęć Przemysław „Piniak” Piński przybliży proces tworzenia butów od kreacji, poprzez konstrukcję, detale, aż po etap powstawania ręcznie robionych butów.
Warsztat podzielony jest na trzy spotkania
• 15.10.2021, godz. 17.00-21.00
• 16.10.2021, godz. 10.00-16.00
• 17.10.2021, godz. 10.00-16.00

Warsztaty będą także okazją do przyjrzenia się obliczom współczesnego szewstwa. Jego przemianom na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci. Poszukamy odpowiedzi na pytanie czy możliwe jest odrodzenie tego niezwykłego rzemiosła? Czy też szewc następnym pokoleniom będzie kojarzył się wyłącznie z wymianą fleków i klejeniem podeszwy.

Na Dolnym Śląsku tradycje szewskie mają mocne korzenie. Początki cechów skórniczych w regionie, do których należeli, m.in. szewcy, kaletnicy, rymarze, kuśnierze czy garbarze sięgają połowy XIII wieku. Najliczniejszą grupą rzemieślników skórniczych byli szewcy. To na wytwory pracy ich było największe zapotrzebowanie. Może zatem to właśnie Dolny Śląsk mógłby stać się centrum dla współczesnych szewców?

Warsztaty są realizowane jest w ramach projektu „Dolny Śląsk Wita! Rzemiosło" dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie dolnyslaskwita.pl