SWING SESSION / TRIBUTE TO BUD POWELL / ZADUSZKI JAZZOWE

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Zapraszamy na pierwszy z serii darmowych, kameralnych koncertów jazzowych, zaaranżowanych przez wrocławskiego muzyka – Marcina Jacaka, pt. SWING SESSION. Specjalny repertuar zaduszkowy został przygotowany w ramach Kuźni Projektów V. W programie usłyszymy kompozycje Buda Powella, który był głównym przedstawicielem i kompozytorem popularnego w latach 40. i 50. stylu bebop. Styl ten dał początek jazzowi nowoczesnemu. Kwartet zaprezentuje swoje aranżacje najbardziej znanych utworów jazzmana.

MUZYCY:

Taras Bakovskyi – saksofonista i kompozytor urodzony w Łucku, laureat Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wielokrotnie wyróżniany i nagradzany w międzynarodowych konkursach, zdobył m.in. I miejsce w konkursie Nowe imiona Ukrainy w Kijowie. Wraz z zespołem Sauce Band występował na najważniejszych ukraińskich festiwalach: Odessa Jazz i Muzyczne Dialogi.

Bartłomiej Chojnacki – kontrabasista jazzowy zakorzeniony w klasycznym, akustycznym brzmieniu kontrabasu. Absolwent klasy kontrabasu jazzowego prof. Jacka Niedziela-Meira w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Współpracował m.in. z Tomasz Wendt Trio, Michał Martyniuk Group, Jan Kantner Quartet, Chojnacki Miguła Contemplations, Harmony Trejo.

Dawid Opaliński – perkusista. Pochodzi z Olsztyna, kształci się w Warszawie w szkole muzycznej im. Fryderyka Chopina „Bednarska” w klasie prof. Czesława Bartkowskiego oraz we Wrocławiu w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego pod okiem ad. dr Przemysława Jarosza. Laureat wielu konkursów jazzowych, m.in. „indywidualność jazzowa” na Santander Jazz nad odrą festiwal 2019.

Marcin Jacak – gitarzysta, urodzony we Wrocławiu. Absolwent Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie gitary Artura Lesickiego. Studiował w konserwatorium w Hadze w klasie gitary Martijna van Itersona.

Informacja o wydarzeniu pochodzi z serwisu DOKiS. Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.dokis.pl