Światowy Dzień Radia w Bibliotece

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny
Czym jest radiopajęczarstwo? Jak wyglądała pierwsza spikerka Polskiego Radia? Jak zorganizować swój własny warsztat radioamatora?

Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w naszej bibliotece! W ramach obchodów Światowego Dnia Radia (13 lutego) postanowiliśmy zarazić Was pasją do radiotechniki i wybraliśmy najciekawsze tytuły na ten temat. Dzięki nim wciągniecie się w historię Polskiego Radia, zrozumiecie, jak „brzmiała” wojna w eterze oraz poznacie kulisy działania rozgłośni. Dla koneserów mamy też powieści radiowe i zapisy słuchowisk, takich jak „Z mikrofonem przez historię”.

Startujemy już 11 lutego w Czytelni!

- - - - - - - - - - - - - - - - - -
Światowy Dzień Radia (World Radio Day) – święto obchodzone od 2012 roku, proklamowane przez UNESCO na 36. Sesji Konferencji Generalnej UNESCO 3 listopada 2011 roku. W tym dniu zwraca się szczególną uwagę na znaczenie radia jako środka komunikacji, który wykorzystuje nowe technologie i stymuluje rozwój społeczeństwa.
Informacja o wydarzeniu pochodzi z serwisu DOKiS. Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.dokis.pl