Spektakl pt. Mała draka o zwierzakach w Opolskim ZOO

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Z okazji wielkiego otwarcia nowej szklarni z wolierą ptaków wybudowaną w ramach projektu pt. „Przebudowa i rozbudowa istniejącej szklarni w celu ochrony ex situ gatunków zagrożonych wraz z zagospodarowaniem terenu” – Zoo Opole zaprasza na spektakl pt. „Mała draka o zwierzakach”

Terminy spektakli: 12, 13, 16 i 17 kwietnia 2018r. godz. 9:30 i 11:00

Uczestnictwo w spektaklu jest bezpłatne. Obowiązuje jedynie bilet wstępu do Zoo Opole.

W związku z ograniczoną liczbą miejsc, rezerwacje, wyłącznie grupowe, przyjmujemy pod numerem telefonu 774564267 wew. 24. (grupy od 20 do 45 osób)

„Mała draka o zwierzakach”
autor: Malina Prześluga
reżyseria: Ewa Piotrowska
scenografia: Julia Skuratova
obsada: Dorota Nowak, Mariola Ordak-Świątkiewicz

Szczeżuja, pijawka lekarska, żółw grecki, piękne ptaki – kaczka hełmiatka, kulon i batalion – mogą być już niedługo obecne tylko na zdjęciach i obrazkach w podręcznikach zoologii… To gatunki, którym grozi wyginięcie! Skażenie środowiska, katastrofy ekologiczne i ludzka, niestety, chciwość i bezmyślność zagrażają naszym „braciom mniejszym”!

Malina Prześluga, znana dramatopisarka, w wesołych wierszach przybliża nam, a przede wszystkim dzieciom, te swojskie i egzotyczne, mieszkające także w opolskim ZOO zwierzaki, opowiadając o nich zabawne historie. Spór między dwoma paniami, o to, które to zwierzę jest lepsze, a które ciekawsze (aktorki „ożywiają” przy okazji lalki, rekwizyty i przedmioty), to pretekst, by o sprawach ważnych w teatrze zajmująco opowiedzieć. Zadania tego podjęła się Ewa Piotrowska, reżyserka, która tematy „ekologiczne” czuje jak mało kto! Oprawą plastyczną widowiska zajęła się znakomita scenografka, miłośniczka starych i pięknych przedmiotów, Julia Skuratova.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie zoo.opole.pl