Skąd się wziął wszechświat i jak to możliwe, że z niczego? / humorystyczne spotkanie warsztatowe (8+)

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

Humorystyczne spotkanie warsztatowe wokół naprawdę trudnych pojęć z autorami książki “Komos. To, o czym dorośli Ci nie mówią” (wydawnictwo Publicat, 2019) – Bogusiem Janiszewskim i Maxem Skorwiderem.
Co się tak naprawdę wydarzyło 14 miliardów lat temu? Jak się robi galaktyki? Na czym polega nieskończoność? Czym jest czas w tej perspektywie i historia ludzkości? Wokół takich pytań będziemy poruszać się podczas warsztatu z Bogusiem Janiszewskim i Maxem Skorwiderem – autorami książki „Kosmos. To czego dorośli Ci nie mówią” (wydawnictwo Publicat 2019). Boguś i Max poważanie traktują młodego czytelnika, o trudnych sprawach mówią w sposób formalnie prawdziwy, a w dodatku – z dużym poczuciem humoru i w przystępny sposób.
„Kosmos” to lekko napisana i świetnie zilustrowana podróż przez wszechświat – od Wielkiego Wybuchu i podstaw fizyki aż po życie codzienne gwiazd i planet, dodatkowo proponująca prowokacyjne spojrzenie na różne mity i skomplikowane pojęcia.
______________________________________________________________________

<strong>
Prowadzenie: Boguś Janiszewski i Max Skorwider

Bogusław JANISZEWSKI
</strong>
z wykształcenia polonista, trener, coach. Absolwent studiów MBA. Całe swoje zawodowe życie poświęcił rozwijaniu niepublicznej edukacji. Jest przekonany, że świat da się zmienić na lepsze i należy to robić poprzez prawdziwą reformę szkoły. Obecnie intensywnie zaangażowany w rozwój Spark Academy – progresywnej, niepublicznej szkoły podstawowej i średniej w Poznaniu. Wierzy w edukację spersonalizowaną, dlatego w Sparku zajmuje się wdrażaniem narzędzi związanych z tutoringiem oraz metod projektowych. Raport FRIS określa go jako Wizjonera Entuzjastę, który jest: „…kreatywny, wrażliwy i ciekawy świata, łatwo go zainspirować. Potrafi korzystać z wyobraźni i tworzyć nowe pomysły lub idee.”
<strong>
MAX SKORWIDER
</strong>
artysta-grafik, profesor uczelniany, kierownik Katedry Grafiki Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Adiunkt w pracowni Litografiii, prowadzi też zajęcia z powieści graficznej. Działa aktywnie na rynku artystycznym, jak i komercyjnym. Zajmuje się grafiką projektową, plakatem, ilustracją prasową, kuratorowaniem wystaw oraz innymi formami sztuki współczesnej. Uczestnik wystaw zbiorowych oraz indywidualnych (Wielka Brytania, Niemcy, Rosja, Boliwia, Peru, Ekwador, Meksyk, Włochy, Francja, Belgia, Japonia, Chiny), wielokrotnie nagradzany w kraju i zagranicą. Stały współpracownik tygodnika Polityka, Kultury Liberalnej w zakresie ilustracji i komentarzy politycznych. Ilustrator książek dla dzieci i młodzieży.

<strong>
CENA BILETU: 10 zł od każdej osoby

Czas trwania spektaklu: 90 minut

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły oraz termin rozpoczęcia sprzedaży wejściówek można sprawdzić bezpośrednio na stronie ewejsciowki.pl