REALIZM OPTYMISTYCZNY, CZYLI JAK PRZEPŁYNĘŁAM MORZE WYOBRAŹNI NA BANANIE. Malarstwo Pani Tomaszewskiej

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

-
Centrum Kultury AGORA
wstęp wolny

Ekspozycja przedstawia obrazy Agnieszki Tomaszewskiej, które powstały w ciągu ostatniego roku. Artystka od 2013 roku tworzy czarno-białe grafiki pod pseudonimem Pani Tomaszewska.

W tym czasie wypracowała swój charakterystyczny styl, który bez większego trudu można rozpoznać na plakatach czy ilustracjach.

„Przedstawiam Wam obrazy które powstały w ciągu minionego 2020 roku. Na co dzień tworzę grafikę – rysunki czarno białe. Malarstwo mojego autorstwa różni się od grafik przede wszystkim tym, że używam koloru bez opamiętania.

Na obrazach pojawiają się postaci, które są w akcji, gdzieś pędzą, coś robią. W działalności artystycznej interesuje mnie pozytywny i zabawny przekaz. Inspirują mnie malarze „naiwni” i sztuka ludowa. Do tego dorzucam jeszcze trochę street art’u pomieszanego z muchomorami. Zapraszam do odwiedzenia wystawy w przestrzeni galerii CK Agora. Wszystkim przybyłym obiecuję niezapomniane spotkanie."

Agnieszka Tomaszewska  – artystka zajmująca się ilustracją i grafiką użytkową oraz malarstwem. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu na wydziale Wzornictwa Przemysłowego w Pracowni Komunikacji Wizualnej pod kierunkiem prof. W. Zajączkowskiego, aneks do dyplomu z malarstwa powstał w pracowni prof. K. Jarodzkiego. Ma na swoim koncie wystawy indywidualne i zbiorowe w kraju i za granicą. Jest pracownikiem dydaktycznym Dolnośląskiej Szkoły Wyższej na kierunku Sztuki Nowoczesne. W jej centrum zainteresowania są ludzie, śmieszne historie, życie codzienne. Które komentuje w formie czarno białej geometrycznej grafiki.

Wystawę można oglądać w galerii CK Agora do 4 października w godz. 9.00-17.00.

Informacja o wydarzeniu pochodzi z serwisu DOKiS. Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.dokis.pl