Poranki na Grochowskiej | Był sobie Barok – z cyklu Księżniczka Muzalinda

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

07.07 niedziela g. 11.00, Pawilon Koncertowy

Do Księżniczki Muzalindy, podczas lipcowego Poranka na Grochowskiej o tytule „Był sobie barok” zawita wróżka Epoka. Na Księżniczkę, dzieci i rodziny będzie czekać podróż w czasie!
Ciekawa świata Muzalinda, po namowie wróżki, wyruszy w niezwykłą i pełną tajemnic podróż do epoki baroku. Wciągająca baśń to nie tylko słowna narracja, ale także muzyczna przygoda, w której dźwięk jest integralną częścią przedstawienia. Podróżnikom będzie towarzyszyć kwartet smyczkowy wykonujący utwory kompozytorów z epoki m.in. Antonia Vivaldiego. Oprócz wysłuchania koncertu i związanym z nim przeżyć, uczestnicy dowiedzą się wielu ciekawostek z epoki baroku m.in. jaką rolę spełniała w tamtych czasach peruka. Baśnie z cyklu „Księżniczka Muzalinda” to opowieści dla całych rodzin, podczas których barwne stroje oraz wyjątkowa muzyka wprowadzą słuchaczy w bogaty świat dźwięku i historii.

Wykonawcy:
Ewa Szawłowska – Księżniczka Muzalinda i inne postaci
Monika Polaczek-Przestrzelska – fortepian
Maciej Przestrzelski – skrzypce
Aleksander Zwierz – skrzypce
Michał Styczyński – altówka
Marek Karwowski – wiolonczela

Realizacja:
Ewa Szawłowska- scenariusz i reżyseria
Monika Polaczek-Przestrzelska – opracowanie muzyczne
Dorota Czeszejko-Sochacka – oprawa scenograficzna

_______________________________________
„Król Midas w rękach bogów” (09.06), „Był sobie Barok” (07.07), „Zoobacz, Zoo!” (04.08), a także „Nieme kino” (15.09) z cyklu Księżniczka Muzalinda to tytuły czterech koncertów fabularnych przygotowanych z myślą o całych rodzinach. Cykl Poranków dedykowany jest dzieciom w przedziale wiekowym 5–9 lat i jest nową propozycją programową Orkiestry. Podczas niedzielnych Poranków (g. 11:00) muzyce towarzyszyć będą opowieści, a na scenie oprócz wykonawców wystąpią aktorzy. W trakcie koncertów publiczność będzie miała okazję włączyć się w przebieg wydarzenia, a opowieści zaangażują młodych słuchaczy do bardziej świadomego i aktywnego uczestnictwa. Poranki pozwolą dzieciom poznać instrumenty muzyczne, przybliżą historię sztuki i pomogą odkryć, na co warto zwracać uwagę, gdy słuchamy muzyki. Każdy koncert stanowi odrębną całość i przedstawia inną muzyczną opowieść.

Regulamin sprzedaży dostępny <a href=http://sinfoniavarsovia.org/pl/informacje-o-biletach1.html rel="nofollow" target="_blank">TUTAJ</a>

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły oraz termin rozpoczęcia sprzedaży wejściówek można sprawdzić bezpośrednio na stronie ewejsciowki.pl