Pokaz filmu Raving Riot. TRZY TO JUŻ TŁUM / 20. MFF Nowe Horyzonty

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

18

Zapraszamy na pokazy filmu w ramach Międzynarodowego Festiwalu Nowe Horyzonty (5 – 15.11.2020) jako wydarzenie zapowiadające TRZY TO JUŻ TŁUM – wystawę główną OUT OF STH VI: Chłonność przestrzeni w galerii BWA Wrocław Główny (20.11.2020 – 7.02.2021).

W maju 2018 roku w ramach akcji antynarkotykowej policja wtargnęła do dwóch Tbiliskich klubów: Cafe Gallery i Bassiani. Zatrzymano kilkadziesiąt osób, a przed budynkiem dawnego Parlamentu – w miejscu kultowym dla gruzińskiej tradycji protestacyjnej – pod hasłem „Tańczymy razem, walczymy razem” rozpoczął się dwudniowy rejw protestacyjny, zakończony złożoną przez rząd obietnicą liberalizacji prawa narkotykowego. W utrzymanym w duchu gatunku „coming of age” dokumencie Polivanova młodzi, dla których techno jest naturalną częścią życia, a sprzeciw – naturalną reakcją na inwazję władzy w ich niezależność, stają się świadomi tego, że mają polityczną moc zmieniania rzeczywistości. W „Raving Riot” Polivanovowi udaje się uchwycić młodzieńczą energię rejwolucji, wspólnotowy charakter tańca i buntu oraz potrzebę sprawczości. Jego bohaterowie żądają prawa do nocy: „Dzień jest ich, noc jest nasza”.
(Anka Herbut)

Raving Riot, reż. Stepan Polivanov, Rosja/Gruzja, 2019

Rozpoczęcie sprzedaży biletów 27 października, szczegółowe informacje na stronie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty.

***
TRZY TO JUŻ TŁUM
wystawa główna
OUT OF STH VI: Chłonność przestrzeni
20.11.2020-24.01.2021
udostępnienie wystawy: 20.11.2020, godz. 12.00
BWA Wrocław Główny

antresola na Dworcu PKP
ul. Piłsudskiego 105

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Biennale Sztuki Zewnętrznej OUT OF STH we Wrocławiu obejmie tereny od Hongkongu po słowiańskie wiksy i będzie przyglądać się dzisiejszym ulicom i dancefloorom, sprawdzając, jak poprzez fizyczną obecność w przestrzeni publicznej ciała wytwarzają tymczasowe wspólnoty, jak transformują starą rzeczywistość i kreują nowe warunki.

Na wystawie TRZY TO JUŻ TŁUM zobaczymy samochoreografujące się protesty, improwizowane tańce społeczne i oddolne formy ruchowej organizacji ciał w tkance miejskiej. Od gruzińskiej rejwolucji z 2018 roku, przez polityczny wymiar kultury rejwowej i queerowe aspekty klubingu aż po mechanizmy budowania społecznej solidarności w warunkach przymusowej fizycznej izolacji i praktykowania przyjemności w sytuacji kryzysu. Jednocześnie przyjrzymy się też twórcom, których artystyczne działania mają wymiar aktywistyczny lub stały się polami społeczno-politycznej walki.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie bwa.wroc.pl