Pitbull. Niebezpieczne kobiety

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

10

Niekwestionowany król kina sensacyjnego Patryk Vega przedstawia następcę wielkiego, filmowego hitu – „Pitbull. Nowe porządki”. Kontynuacja przeboju, który na polskich ekranach obejrzało blisko 1,5 miliona widzów, przynosi prawdziwą rewolucję w gatunku. Po raz pierwszy w jego historii akcja zostanie ukazana z punktu widzenia kobiet.

„Pitbull. Niebezpieczne kobiety” – druga część filmowej trylogii – to nie tylko doskonałe kino sensacyjne, pełne charakterystycznego dla serii humoru, ale również wielkie emocje i uczucia, pełnokrwiści bohaterowie i aż 5 filmowych damsko-męskich duetów. Wszystko zaczerpnięte z życia autentycznych policjantek!

W doborowej obsadzie „Pitbull. Niebezpieczne kobiety” powracają ulubieńcy publiczności z części pierwszej oraz nowa ekipa gwiazdorska. W męskim, pełnym testosteronu gronie znaleźli się, m.in.: Piotr Stramowski, Artur Żmijewski, Sebastian Fabijański, Andrzej Grabowski oraz Tomasz Oświeciński, jako kultowy Strachu. Płeć piękną, w kreacjach skrajnie odmiennych od dotychczasowego dorobku, reprezentują: Maja Ostaszewska, Alicja Bachleda-Curuś, Joanna Kulig, Magdalena Cielecka i Anna Dereszowska! Elektryzujące i zdeterminowane, policjantki i dziewczyny z drugiej strony barykady – oto właśnie – niebezpieczne kobiety.

Reżyseria: Patryk Vega
Scenariusz: Patryk Vega
Obsada: Piotr Stramowski, Maja Ostaszewska, Andrzej Grabowski , Alicja Bachleda-Curuś, Magdalena Cielecka, Joanna Kulig, Anna Dereszowska

Pozostałe miejsca:

MIASTO ADRES NAZWA
Bełchatów Kolejowa 6 Helios Galeria Olimpia
Białystok Świętojańska 15 Helios Alfa
Białystok Czesława Miłosza 2 Helios Biała
Białystok Jurowiecka 1 Helios Białystok Jurowiecka
Bielsko-Biała Mostowa 5 Helios
Bydgoszcz Fordońska 141 Helios
Dąbrowa Górnicza Jana III Sobieskiego 6 Helios
Gdańsk Targ Sienny 7 Helios Forum
Gdańsk Jana Kilińskiego 4 Helios Metropolia
Gdynia Kazimierza Górskiego 2 Helios
Gniezno Pałucka 2 Helios
Gorzów Wielkopolski Aleja Konstytucji 3 Maja 102 Helios
Grudziądz Chełmińska 4 Helios
Jelenia Góra Jana Pawła II 51 Helios Galeria Sudecka
Kalisz Górnośląska 82 Helios Galeria Amber
Kielce Świętokrzyska 20 Helios
Konin Ignacego Paderewskiego 8 Helios
Kędzierzyn-Koźle Al. Armii Krajowej 38 Helios
Legnica Najświętszej Marii Panny 9 Helios
Lubin Władysława Sikorskiego 20 Helios
Nowy Sącz Lwowska 80 Helios
Olsztyn Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego 16 Helios
Opole Pl. Mikołaja Kopernika 17 Helios
Piotrków Trybunalski Juliusza Słowackiego 123 Helios
Piła Aleja Powstańców Wielkopolskich 99 Helios
Poznań Pleszewska 1 Helios
Przemyśl W. Brudzewskiego 1 Helios
Płock Wyszogrodzka 144 Helios
Radom Księcia Józefa Poniatowskiego 5 Helios
Rzeszów Al. Józefa Piłsudskiego 44 Helios Galeria Rzeszów
Rzeszów Aleja Powstańców Warszawy 14 Helios Powstańców W-wy
Siedlce Józefa Piłsudskiego 74 Helios Galeria Siedlce
Sosnowiec Modrzejowska 32b Helios
Starachowice ul. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 14 Helios
Szczecin Bolesława Krzywoustego 9/10 Helios CHR Kupiec
Szczecin Andrzeja Struga 42 Helios Outlet Park
Tczew Pomorska 1 Helios
Tomaszów Mazowiecki Warszawska 1 Helios
Warszawa ul. Ludwika Narbutta 50A Kino Iluzjon
Warszawa Gen. Zajączka 7 Kino Elektronik
Wołomin Geodetów 2 Helios
Wrocław Legnicka 58 Helios Magnolia Park
Łódź Al. Politechniki 1 Helios Łódź Sukcesja

Zwiastun

Recenzje

Strach, zdziwienie i ekscytacja

Można się czepiać Patryka Vegi, można go krytykować, trzeba mu jednak przyznać, że ma idealne wyczucie rynku. Intuicyjnie wie, czego oczekują widzowie i jak dotąd bardzo rzadko się myli, nie licząc "Ciacha", czy "Hansa Klossa". Dziesięć miesięcy po filmie "Pitbull. Nowe porządki" do kin trafił "Pitbull. Niebezpieczne kobiety". Tempo rzeczywiście, jak na polskie warunki, zawrotne. Imponujący jest również efekt, zarówno frekwencyjny, jak i komercyjny. Znowu się udało.

Vega zastosował sprawdzoną metodę. Scenariusz jest zlepkiem mniej lub bardziej nośnych scen, usłyszanych i zapamiętanych dialogów policyjnej nowomowy oraz miejskiego, gangsterskiego slangu. A reżyser wydaje się mieć nieograniczoną właściwie wiedzę na ten temat. Jest przecież autorem równie bestsellerowych (a jakże!) książek z serii "Złe psy" lub "Służby specjalne".

Do tego ekstremalne – jak na kino środka – brutalne sceny oraz niewyszukany dowcip. Efekt wliczony w cenę biletu: Vedze nie chodzi o śmiech, tylko o rechot widza; nie o oczarowanie, lecz o strach, zdziwienie i ekscytację. Cynizm? Można tak to nazwać, pamiętajmy jednak że kino jest również produktem, nie tylko propozycją autorską. W zasadzie całe Hollywood opiera się na tego rodzaju polityce.

Potencjometrem wiarygodności swoistej firmy o nazwie "Pitbull" powinna być satysfakcja widza, a patrząc na fora internetowe i komentarze w mediach społecznościowych, większość widzów i tym razem była bardzo zadowolona.

Na deser naprawdę dobre role obsadzonych w sposób nie oczywisty tytułowych niebezpiecznych kobiet: Joanny Kulig, Alicji Bachledy-Curuś czy Mai Ostaszewskiej, którym partneruje charyzmatyczny Sebastian Fabijański w roli "Cukra" - pracującego dla niemieckiego gangu, hodującego pytona i chorującego na cukrzycę strażaka-socjopaty z Żyrardowa. Tak, "Cukra", mógł wymyślić tylko Patryk Vega. Ciekawe co jeszcze przyjdzie mu do głowy.

Recenzent
(fot. Marcin Oliva Soto)

Łukasz Maciejewski – urodzony w Tarnowie dziennikarz, krytyk filmowy i krytyk teatralny. Absolwent filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, wykładowca na Wydziale Aktorskim PWSFiT im. Leona Schillera w Łodzi, a od 2016 roku ambasador projektu „Kultura Dostępna” realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Autor takich książek jak "Aktorki. Portrety", czy "Flirtując z życiem. Danuta Stenka w rozmowie z Łukaszem Maciejewskim".