Photographer's Choice. Rafał Milach prezentuje: Poza prawem. Bezpłatny pokaz filmu

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
Wejściówki do odbioru w kasach kina od 20 lipca.

Film i fotografia to media związane ze sobą już od momentu powstania tego pierwszego. Chociaż działania TIFF Center koncentrują się głównie na fotografii, to chcemy również poszerzać horyzonty osób nią zainteresowanych poprzez działania filmowe. W tym celu stworzony został cykl Photographer’s Choice, którego formuła została sprawdzona w czasie trzeciej edycji TIFF Festival w 2013 r. Idea wydarzenia polega na zaproszeniu światowej sławy fotografek i fotografów do wybrania filmów, które są dla nich inspirujące i ważne. Następnie z jednym z artystów/artystek przeprowadzona zostaje rozmowa online na temat wybranego filmu. Wybrany film i rozmowa prezentowane są szerszej publiczności w Kinie Nowe Horyzonty.

W ramach pierwszego w 2020 roku filmowego spotkania o wybór filmu poproszono Rafała Milacha – fotografa, artystę wizualnego, autora książek i współzałożyciela kolektywu fotografów Sputnik Photos.

Rafał Milach, jako film dla niego ważny, wskazał Poza prawem (1986) Jima Jarmuscha. Trzeci film, jednego z najważniejszych amerykańskich reżyserów kina niezależnego, opowiada historię trzech drobnych przestępców (w ich rolach John Lurie, Tom Waits oraz Roberto Benigni), którzy wmanewrowani w poważne zbrodnie, trafiają do jednej celi. Ich relacja, z początkowej niechęci przeradza się w przyjaźń. Wspólnie obmyślają plan ucieczki z więzienia, jednak nie kończy to ich kłopotów.

Zapraszamy na bezpłatny seans tej klimatycznej komedii kryminalnej pełnej onirycznych zdjęć i świetnej muzyki!

Photographer’s Choice jest filmowo-fotograficznym spotkaniem będącym częścią wydarzeń edukacyjnych organizowanych przez TIFF Center pod nazwą TIFF 365. W 2020 roku odbędą się jeszcze jego dwie odsłony – w sierpniu oraz w październiku. Poza pokazem kinowym zapraszamy również na spotkania z fotografami, wystawę, wykłady, warsztaty i przegląd portfolio.

Więcej informacji o tegorocznym programie: www.tiffcenter.com

Kuratorka cyklu Photographer’s Choice: Paulina Anna Galanciak
Patron medialny: Filmweb

Projekt finansowany ze środków Gminy Wrocław w partnerstwie z Kinem Nowe Horyzonty. Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.tiffcenter.com