Papier zmienia Nas (wystawa studentów Akademii Sztuki)

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

10:00 – 12:00 – sesja egzaminacyjna
12:00 – 16:00 – oprowadzanie i spotkanie z autorami prac

Na wystawie prezentowane są prace studentów I roku, wydziału: Sztuk Wizualnych, kierunku: Architektura Wnętrz, Akademii Sztuki w Szczecinie. Obiekty z papieru zostały zrealizowane w Pracowni rzeźby z papieru, pod kierunkiem dr Agnieszki Andruszkiewicz, inżyniera papiernictwa.
Prace wykonane są z różnych rodzajów papieru, gdzie staje się on jedynie medium wypowiedzi artystycznej młodych ludzi, którzy są dopiero na początku swojej drogi twórczej. Wystawa ta jest podsumowaniem ich pierwszego semestru, podczas którego, rozpoczynają swoją przygodę z kreacją papierowych obiektów.
Pierwsze dwie realizacje odnoszą się do zagadnień empatii, gdzie studenci próbują stworzyć i zaprosić odbiorcę do świata Takate i Matalu.
Są to całkowicie abstrakcyjne pojęcia na podstawie, których student mierzy się z ekspresją wypowiedzi przez medium papieru, jego fakturą i właściwościami. Poprzez różne możliwości składania papieru, jego potencjał kreacyjny i opanowanie precyzyjności w konstruowaniu brył, zadania często wymagają dużej cierpliwości.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie 13muz.eu