Otwarcie wystawy „Ruchy nieteoretyczne” I Nowa mapa Olechowa

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

W ramach wystawy zaprezentowane będą prace multimedialne - audio i video - wykonane przez młodych mieszkańców Olechowa. To podsumowanie projektu „Ruchy nieteoretyczne”, którego celem jest uruchomienie percepcji młodzieży w kierunku pozytywnego postrzegania i wartościowania osiedla, na którym mieszkają.

Termin: 26 października 2017, g. 17:00
Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 141 im. Mariusza Zaruskiego
ul. Zakładowa 35, Łódź

Autorzy: Uczniowie klasy 7, SP nr 141
Opieka i kuratela: Dagmara Pochyła i Rafał Kołacki
Koordynacja: Dorota Schreiber i Magdalena Kulig-Staniewska

Wykonane prace w technikach audio i video, ukazują specyfikę miejsc, historii oraz postaci, z którymi te młode osoby są związane emocjonalnie. W oparciu o ich osobiste odczucia, wspomnienia, skojarzenia, stworzona została nowa "subiektywna" mapa Olechowa, która przenosi odbiorcę w świat widziany oczami jej mieszkańców. Często jest on zapisem pozytywnych odczuć, związanym z dzieciństwem, relacjami rodzinnymi czy koleżeńskimi. To miejsca gdzie spędzamy wolny czas, gdzie wchodzimy w relacje, które kształtują nas na przyszłość.

Prace są efektem warsztatów i spacerów, prowadzonych przez Dagmarę Pochyła i Rafała Kołackiego. Podczas spotkań, młodzież poznawała i zgłębiała takie pojęcia jak subiektywność, estetyka wyrazu w twórczym działaniu. Uczyła się też kadrować obraz, montować dźwięk oraz obsługiwać sprzęt do nagrań audiowizualnych.

Nowa mapa Olechowa dostępna będzie na stronie: www.ruchynaolechowie.pl 

Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Bardzo Młoda Kultura 2016 - 2018” program regionalny „Koalicje Kultury” realizowany przez Muzeum Sztuki w Łodzi.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.ruchynaolechowie.pl