ORGANY ARCHIKATEDRY - Fabio Ciofini | XXVII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

PROGRAM:

• Niccolo Zingarelli (1752-1837)
Sonata

• Antonio Vivaldi (1678-1741)
Concerto G (transkrypcja na organy
J.S. Bach, BWV 973)
Allegro assai, Largo, Allegro

• Anonimo (XIX sec.)
Suite Italiana
Toccata
Canzona
Pastorale Triste
Pavana
Elevatione
Gagliarda
Ricercare Cromatico

• Giovanni Simone Mayr (1763-1845)
Sinfonia del Maestro Simone Majer

• Gaetano Donizetti (1797-1848)
Grande Offertorio

• Vincenzo Bellini (1801-1835)
Sonata per Organo

FABIO CIOFINI (Włochy) - włoski wirtuoz organów specjalizujący się w wykonawstwie muzyki dawnej. Studiował w konserwatorium muzycznym w Perugii (fortepian, organy).
Naukę kontynuował w Konserwatorium im. Sweelincka w Amsterdamie. W 1995 r. został organistą w Collescipoli gdzie ma do dyspozycji oryginalne barokowe organy W. Hermansa z 1678 roku. Artysta regularnie koncertuje we Włoszech, Holandii, Szwajcarii, Hiszpanii, Niemczech, Francji, Anglii, Norwegii, Finlandii, Szwecji, Japonii, Mongolii, na Węgrzech i w USA. Prowadzi wykłady i klasy mistrzowskie w Hiszpanii (Międzynarodowy Festiwal Muzyki Barokowej), USA (Uniwersytety w Kalifornii, Chicago i w Waszyngtonie) oraz w Anglii. Nagrywa dla: Bottega Discantica – Mediolan, Loft Recordings – Seattle i dla Brilliant Classics. Jest dyrektorem artystycznym zespołu „Accademia barocca W. Hermans”, występuje w duecie ze skrzypkiem barokowym Enrico Gattim. Jest pedagogiem w Konserwatorium w Terni, od 2010 roku jest Dyrektorem Artystycznym Fundacji „Cucinelli”.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły oraz termin rozpoczęcia sprzedaży wejściówek można sprawdzić bezpośrednio na stronie ewejsciowki.pl