Oberża pod złotym rogiem

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

Piękne suknie i toalety, cekiny, boa z piór i eleganckie lufki u kobiet oraz fraki, białe szale i cylindry u panów – z takimi atrybutami kojarzy się przedwojenny kabaret. Ale Warszawa międzywojnia to również życie toczące się wśród przeciętnych ludzi o niepewnej przeszłości, w biednych kamienicach, w podrzędnych spelunkach i na podwórkach z trzepakiem. Te dwie skontrastowane scenicznie rzeczywistości tworzą reżyserską wizję charakteru przedwojennej Warszawy.

„Oberża pod złotym rogiem” to roztańczone i pełne humoru widowisko muzyczne, w którym nie mogło zabraknąć takich przebojów jak „Czy tutaj mieszka panna Agnieszka”, „Sexapil” i „Umówiłem się z nią na dziewiątą” do tekstu Emanuela Schlechtera i muzyki Henryka Warsa, „Ta mała piła dziś” Andrzeja Własta i Artura Golda, czy „U cioci na imieninach” i innych utworów spopularyzowanych przez Stanisława Grzesiuka i Orkiestrę z Chmielnej. Znajdziemy w tym spektaklu wiele elementów pochodzących z tradycji i kultury żydowskiej, która od zawsze nierozerwalnie łączy się z kulturą polską.

„Oberża pod złotym rogiem” to roztańczona i rozśpiewana biesiada teatralna, która dla młodych widzów jest szansą na zaznajomienie się z kultowymi przebojami sprzed lat, a dla starszych będzie sentymentalną podróżą do czasów swoje młodości.

Czas trwania spektaklu: 120 minut

Obsada

Marcin Błaszak
Piotr Chomik
Monika Chrząstowska
Ewa Dąbrowska
Ewa Greś
Ryszard Kluge
Grzegorz Kulikowski
Mariola Kuźnik
Małgorzata Majewska
Sylwia Najah
Joanna Przybyłowska
Izabella Rzeszowska
Henryk Rajfer
Rafał Rutowicz
Piotr Sierecki
Monika Soszka
Barbara Szeliga
Alina Świdowska
Małgorzata Trybalska
Ewa Tucholska
Jerzy Walczak
Marek Węglarski
Wojciech Wiliński
Maciej Winkler
Ernestyna Winnicka
Piotr Wiszniowski

Produkcja

Scenariusz i reżyseria: Szymon Szurmiej
Aranżacja: Michał Lamża
Scenariusz: Ryszard Marek Groński
Scenografia: Ewa Łaniecka
Kostiumy: Marta Grudzińska
Kierownictwo Muzyczne: Teresa Wrońska
Asystentka reżysera: Ewa Greś

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły oraz termin rozpoczęcia sprzedaży wejściówek można sprawdzić bezpośrednio na stronie ewejsciowki.pl