Niesamowity wszechświat – fizyka w tańcu / warsztat taneczno-ruchowy (9+)

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

Warsztat inspirowany książką „Niesamowity wszechświat” Karoliny Bąkowskiej i Asi Gwis (wydawnictwo Nasza Księgarnia) będzie okazją do eksplorowania praw fizyki w ruchu i tańcu. Autorka książki daje nam wskazówki, jak poznawać wszechświat zgłębiając fakty naukowe, wybierając się w kosmos czy po prostu obserwując niebo. Podczas warsztatu będziemy poznawać wszechświat nie tylko poprzez obserwację eksperymentów z dziedziny szeroko rozumianej fizyki, ale również spróbujemy... stać się tymi eksperymentami. Wprawiając nasze ciała w ruch wybierzemy się w podróż po Układzie Słonecznym, dowiemy się dlaczego rzeczy zostają na miejscu w plecaku i na stole – a nie odlatują w przestrzeń. Zrozumiemy dlaczego planety są okrągłe i co to ma wspólnego z kroplą wody. Wreszcie zobaczymy i poczujemy, jak działa silnik rakietowy i dlaczego możemy polecieć w kosmos.

Formuła warsztatu „Fizyka w tańcu” powstała we współpracy z Fundacją Materia w ramach programu Przestrzenie Sztuki. Program jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Operator: Fundacja Materia. Partnerzy: Poleski Ośrodek Sztuki, Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi oraz miasto Łódź.
<strong>
Prowadzenie: ANDRZEJ MOLENDA
</strong>
doktor nauk fizycznych, dramaturg, tancerz, absolwent Choreografii i Technik Tańca na Akademii Muzyczne w Łodzi. Nauczyciel, popularyzator nauki, pracownik Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

<strong>
CENA BILETU: 10 zł od każdej osoby

Czas trwania spektaklu: 90 minut

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły oraz termin rozpoczęcia sprzedaży wejściówek można sprawdzić bezpośrednio na stronie ewejsciowki.pl