Mobilny Dom Kultury 2019 (Nowy Port)

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Mobilny Dom Kultury to wakacyjny projekt Gdańskiego Archipelagu Kultury, polegający na stworzeniu podróżującego po dzielnicach Gdańska, plenerowego domu kultury. Tradycyjnie ze swoim programem odwiedzimy w większości miejsca, w których na co dzień nie działa nasza instytucja:

Mobilny Dom Kultury w Nowym Porcie - 28.06.2019 | 17:30-21:00 | Park przy ul. Wyzwolenia (w pobliżu zajezdni tramwajowej), Gdańsk Nowy Port | wstęp wolny.

PROGRAM:

17:30 DEBATA Książka jako narzędzie animacji społeczno-kulturowej
17:30 TEKSTOGRAFIE Tyny Wicz - wystawa
17:30 Maluj z MEWKĄ na banerze! - warsztaty
17:30 Czytelnia Krytyki Politycznej
17:45 Baśnie tysiąca i jednej nocy TEATR QFER - spektakl dla dzieci
19:00 JOGA na trawie z Elżbietą Rutkowską
20:00 Poważne Tańce (Serious Dances) AMAREYA_LAB - premiera spektaklu

Tegoroczna impreza otwarcia będzie w szczególny sposób poświęcona animacji kultury i skierowana do lokalnych aktywistów. W plenerowej czytelni, którą zorganizujemy wraz z Trójmiejską Świetlicą Krytyki Politycznej, będzie można nie tylko poczytać, ale również włączyć się w debatę pt. „Książka jako narzędzie animacji społeczno-kulturowej”. W Nowym Porcie rozpoczniemy pracę nad banerem partycypacyjnym, tworzonym przy współudziale lokalnych społeczności wszystkich dzielnic, w których swój przystanek będzie miał tegoroczny Mobilny Dom Kultury. Naszym najmłodszym uczestnikom chcemy zaproponować „Baśń tysiąca i jednej nocy” w wykonaniu artystów Teatru Qfer. Z kolei na miłośników łączenia aktywności fizycznych i duchowych czekać będą warsztaty jogi na trawie. Punkt kulminacyjny piątkowego wieczoru, to premiera widowiska „Poważne tańce” (Serious Dances) autorstwa AMAREYA_LAB.

W Nowym Porcie partnerują nam: Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia II, Mewka Galeria Społecznie Zaangażowana oraz Trójmiejska Świetlica Krytyki Politycznej.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.domsztuki.gak.gda.pl