Koncert zespołu Rozwód

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Koncert zespołu Rozwód

07 listopad 2020 21:00

Sala kameralna – Amfiteatr im. Czesława Niemena, ul. Okopowa

Zapraszamy na wernisaż wystawy prac Karoliny Bielawskiej i koncert zespołu Rozwód. Wydarzenia odbędą się w ramach cyklu “Komu wojna?”

Karolina Bielawska w Galerii Dobro prezentuje zestaw nowych prac, które powstały jako efekt przyglądania się sytuacji konfliktu per se. „Dwie strony” to wizualny zapis obserwowanej przez artystkę wszechobecnej walki o dominację. Tytułowe strony – przelane na surowe płótna i rozumiane jako abstrakcyjne określenie uczestników sporu – zmieniają pozycje, drętwieją, uginają się pod zmiennym ciężarem, ulegają po to, by za chwilę znów się zbuntować i wyłamać. W dynamicznych kompozycjach artystka nadaje kształty sile i słabości, wymierza precyzyjne ciosy i stosuje skuteczne uniki. Nie mają one ilustracyjnego charakteru. Ich sens zawiera się w grze napięć i rytmie wypracowanych wyrazistych form.

Karolina Bielawska – absolwentka Wydziału Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2015). Dyplom magisterski obroniła w Pracowni Przestrzeni Malarskiej Leona Tarasewicza i Pawła Susida. Artystka wizualna, w swoich pracach wykorzystuje malarstwo i rzeźbę. Łączy różne techniki oraz materiały malarskie, takie jak płyty gipsowe, emalie, masy bitumiczne, lakiery. Jej twórczość często odnosi się do historii i kontekstu miejsca. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Na wernisaż zapraszamy do Galerii DOBRO w sobotę 7.11 na godz. 20:00.
O godz. 21:00 przenosimy się do sali pod Amfiteatrem na koncert zespołu Rozwód.

Rozwód to wieloskładowy projekt muzyczny założony przez Szymona Szwarca i Damiana Kowalskiego w kwietniu 2018 roku po zawieszeniu działalności grupy Wesele. Do tej pory udział brali/współtworzyli: Maciej Karmiński, Adam Kępa, Lech Nienartowicz.
https://zlelitery.bandcamp.com/album/pompy

Wydarzenia odbędą się w obowiązującym reżimie sanitarnym. Wstęp wolny, ale liczba miejsc ograniczona.

Aktualny Regulamin Imprez MOK Olsztyn https://www.mok.olsztyn.pl/regulamin-imprez

Karolina Bielawska “Dwie Strony” // koncert zespołu Rozwód
7 listopada (sobota) / godz. 20:00 i 21:00

Galeria DOBRO / sala pod Amfiteatrem im. Czesława Niemena w Olsztynie