Koncert: LESKI

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Alternatywny pop – tak określa się muzykę Leskiego. Muzyka artysty jest połączeniem różnych stylów i intrygujących tekstów. To gitarowe, spokojne, lekko folkowe brzmienia z odrobiną elektroniki. Leski czyli Paweł Leszoski, zadebiutował w 2015 roku albumem „Splot". W 2018 roku w czerwcu ukazał się kolejny album „Miłość. Strona B".

Leski występował na wspólnych koncertach z Edytą Bartosiewicz oraz artystką amerykańskiej sceny dream-pop Lemolo. W 2015 roku otrzymał nagrodę Mateusz Trójki w kategorii muzyka rozrywkowa – Debiut roku, a w marcu 2016 r. otrzymał nominację do Fryderyków w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. W czerwcu tego samego roku wystąpił również w koncercie Debiutów na Festiwalu w Opolu. Artysta zagrał koncert promujący album „Splot" w studio im. Agnieszki Osieckiej transmitowany na antenie Radiowej Trójki, był również na Liście Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Leski ma na swoim koncie także kompozycje do filmu dokumentalnego o Marku Kamińskim „Pielgrzym", instalacji artystycznej Las Głosów w ramach Festiwalu Skrzyżowanie Kultur oraz spektaklu Miłość w reżyserii Anny Król.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.facebook.com