KONCERT – OPEROWE PODRÓŻE STANISŁAWA MONIUSZKI – rezerwuj bilet!

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Oleśnicy zaprasza na koncert – OPEROWE PODRÓŻE STANISŁAWA MONIUSZKI, który odbędzie się 03.11.2019 o godz. 17.00 w Sali widowiskowej MOKiS.

Bilety w cenie 20 zł.

Rezerwacja online od 07.10.2019 (godz. 9.00)

Początek sprzedaży od 09.10.2019 (godz.13.30) w kasie MOKiS.

W pozostałe dni wg harmonogramu pracy kasy.

Rok 2019 jest dla świata polskiej muzyki szczególny. Na ten czas przypada 200-setna rocznica urodzin Moniuszki, kompozytora uznawanego za twórcę polskiej opery narodowej.
Podczas koncertu przemierzymy operową mapę XIX-wiecznej Europy śladami Stanisława Moniuszki. Usłyszymy utwory najznamienitszych artystów tamtych czasów, na których tle zabrzmią kompozycje polskiego twórcy. Dzięki temu muzycznemu porównaniu będzie można jeszcze lepiej zrozumieć jego dorobek i jeszcze wyraźniej usłyszeć na jak wysokim poziomie plasuje się on wśród najsłynniejszych przykładów światowej opery, przy jednoczesnym zachowaniu charakterystycznego, niepowtarzalnego stylu mocno osadzonego w rodzimej kulturze.
Koncert wykonają polscy artyści dobrze znani publiczności – solistka opery łódzkiej Agnieszka Makówka oraz pianista – Jan Przepałkowski. W repertuarze znajdą się zarówno słynne jak i mniej znane utwory Stanisława Moniuszki a także arie operowe kompozytorów jemu współczesnych- m.in. Rossiniego, Dionizettiego, Bizeta. Zabrzmi również utwór fortepianowy pochodzący z opery Rigoletto.

Informacja o wydarzeniu pochodzi z serwisu DOKiS. Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.dokis.pl