Kokainowi kowboje

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

10

"Kokainowi kowboje" to film dokumentalny, który ogląda się z wypiekami na twarzy. Zaczyna się hitchcockowskim "trzęsieniem ziemi" - pierwszą strzelaniną w wojnie o narkotyki mającą miejsce w biały dzień w centrum handlowym w Miami - a później napięcie nieprzerwanie rośnie…
Niemal dwugodzinny dokument Billy'ego Corbena to świetnie opowiedziana historia jednego dziesięciolecia miasta, które z nudnawego ośrodka wypoczynkowego zmieniło się najpierw w modny, tętniący życiem kurort, a potem w stolicę wojen narkotykowych między Kolumbijczykami i Kubańczykami, miasto zbrodni, przy którym Chicago okresu prohibicji było jak "piknik w szkółce niedzielnej".
Miami końca lat 70. i początku 80. to miejsce, gdzie skorumpowani politycy wysyłają na ulice skorumpowanych gliniarzy, gdzie w bankowych skarbcach brakuje miejsca na deponowaną w nich gotówkę, gdzie zbierane z ulic ofiary kokainowych porachunków składa się w wynajętych od Burger Kinga chłodniach, bo w policyjnych nie ma już miejsca - to miasto, w którym przestało funkcjonować prawo.
Apokaliptyczny obraz Miami odtwarza Corben dzięki zdjęciom i filmom archiwalnym, ale też dzięki temu, że udało mu się namówić do współpracy nielicznych żyjących bohaterów tamtych czasów, m.in. znanych przemytników narkotyków Jona Robertsa i Mickey'ego Mondaya oraz odsiadującego wyrok dożywocia mafijnego cyngla Jorge Ayalę, którzy są narratorami tego wstrząsającego filmu.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.kinozarogiem.pl