Kaktus i Mały odc. 02

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

5
Kaktus i Mały odc. 02

W czasie pierwszej wrześniowej lekcji dzieci w klasie wspominają lato i chwalą się, co ciekawego przywiozły z wakacji. Kaktus i Mały uświadamiają sobie, że najlepszą pamiątką wakacyjną są zdjęcia, a nie kamienie czy muszelki, a już na pewno nie kawałek rafy koralowej czy figurka z kości słoniowej!


Baśnie i bajki polskie. Kobiałka z rozumem

Dawno, dawno temu, a może nie tak dawno… za górami, za lasami, a może gdzieś niedaleko… żył sobie pewien niegodziwy Kasztelan oraz jego podstępny sługa Szpon. Na dworze służył także Jaś, którego Szpon często wysyłał do wsi - a to po truskawki, a to po chleb i masło, a to po podatki, mimo że okoliczni chłopi byli już bardzo biedni, bo Kasztelan zabrał im prawie wszystko. Pewnego razu w drodze powrotnej Jaś spotkał Piękną Panią i w podzięce za okazaną jej pomoc dostał czarodziejski obrus, na którym po wymówieniu zaklęcia pojawiały się różne potrawy. Jednak w nocy Szpon ukradł mu obrus, a rano znowu wysłał na wieś po zaległe podatki. Tym razem Jaś dostał od Pięknej Pani baranka, który, gdy się nim potrząsnęło, sypał złotymi talarami. Szpon i tym razem ukradł Jasiowi czarodziejski dar i ponownie wysłał w świat. Jaś znowu spotkał w lesie Piękną Panią i tym razem dostał od niej kobiałkę z rozumem…
Opowieść o tym, że chciwość i niegodziwość prędzej czy później zostaną ukarane, a bezinteresowna dobroć nagrodzona.
Na motywach ludowych.


Agatka odc. 17

Agatka i Cyryl dowiadują się, jakim złem jest wycinanie lasów.


Opowiadania z piaskownicy odc. 13

Seria krótkich historii z życia 5-letniego Tomka, oparta na motywach opowiadań Renaty Piątkowskiej.

Tomek lubi ślimaki, zwłaszcza winniczki z przydomowego ogrodu. Tego dnia Tomek zabiera dwa winniczki do swojego pokoju i robi dla nich piękne akwarium. W przedszkolu okazuje się, że Marek i Kuba też lubią winniczki, w związku z czym chłopcy umawiają się u Tomka ze swoimi ślimakami, aby się ze sobą zaprzyjaźniły.


Pamiętnik Florki odc. 24

W odc. Florka idzie na basen uczyć się pływać. Dzięki temu jej mama też decyduje, że czas nauczyć się pływać - bo nigdy nie jest za późno na naukę.


Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.kinozarogiem.pl