Jarmark Jagielloński 2017

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Jarmark Jagielloński 12-15 sierpnia 2017

Jarmark Jagielloński to czterodniowe święto kultury tradycyjnej. Na Starym Mieście w Lublinie będziemy mogli podziwiać starannie wyselekcjonowaną sztukę ludową i rzemiosło twórców z Polski, Ukrainy, Słowacji, Węgier, Białorusi i Litwy, którzy swoje wyroby wykonują zgodnie z regionalną tradycją.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji Jarmarku jest pisankarstwo – różne techniki i wzory zdobienia jaj. W związku z tym zapraszamy do udziału w Letniej Szkole Pisankarstwa, a także wystawach tematycznych prezentujących m.in. pisanki z różnych regionów Ukrainy.

Program artystyczny Jarmarku to różnorodność kultur, które już w czasach Jagiellonów wzbogacały miasto i stanowiły o jego sile na arenie międzynarodowej. Specjalnym wydarzeniem będzie koncert re:tradycja, w którym spotkają się wybitni artyści polskiej sceny muzycznej z mistrzami muzyki tradycyjnej. Wystąpią między innymi Kayah i Teresa Mirga z zespołem Kałe Bała, Michał Urbaniak i Kapela Romana Wojciechowskiego, Antoni „Ziut” Gralak i Orkiestra Dęta ze Zdziłowic, Włodek Pawlik i Janina Chmiel z Kapelą Butrynów. Muzyczna scena Festiwalu to także koncert legendarnej rumuńskiej grupy Taraf de Haïdouks, której muzyka, oparta przede wszystkim na brzmieniu akordeonów, cymbałów i skrzypiec, porywa do tańca, czy koncert zespołu Radio Cos z Hiszpanii wykonującego muzykę galicyjską.

Podczas Jarmarku odbędą się uwielbiane przez wszystkich nocne potańcówki, nie zabraknie też warsztatów – sztuki i rzemiosł tradycyjnych, warsztatów tańca, czy warsztatów o dzikich jadalnych roślinach prowadzonych przez etnobotanika Karola Szurdaka. Jarmarkowe Podwórko zaprosi całe rodziny do międzypokoleniowej podróży po tradycyjnych grach i zabawach. Weźmiemy udział w specjalnych wycieczkach tematycznych, wysłuchamy opowieści dawnego Lublina i zobaczymy m.in. wystawę Czas jarmarków.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie jarmarkjagiellonski.pl