Japonia na wyciągnięcie ręki

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

15

Japonia na wyciągnięcie ręki. Warsztaty poświęcone tradycyjnym japońskim grom i zabawom.

Jeśli lubicie gry zręcznościowe i chcecie atrakcyjnie spędzić czas, rozwijając przy tym swoją spostrzegawczość, refleks i kreatywność, przyjdźcie na warsztaty "Japonia na wyciągniecie ręki".

Warsztaty skierowane do dzieci i dorosłych odbywać się będą w Starej Kordegardzie. Zapisy: rezerwacje@lazienki-krolewskie.pl lub tel. 22 50 60 183.

Ayatori - w świecie figur ze sznurka
Prowadzący Tomasz Madej z Muzeum Azji i Pacyfiku zabierze uczestników warsztatów w fascynujący świat figur ze sznurka - ayatori. Zabawa ta polega na tworzeniu przestrzennych wzorów z pętli poprzez manipulowanie palcami i dłońmi. Jest to bardziej wyrafinowana, artystyczna wersja dobrze znanej kociej kołyski. Ayatori jest zabawą zręcznościową. Rozwija kreatywność, usprawnia motorykę, zwiększa kontakt z własnym ciała. Promuje też interakcje społeczne, o czym można będzie przekonać się na zajęciach.

Tomasz Madej - antropolog, kustosz, kierownik Działu Edukacyjnego Muzeum Azji i Pacyfiku. Kurator wystawy "Zabawa z kulturą. Tradycyjne zabawy i gry Azji", którą oglądać można w Muzeum Azji i Pacyfiku do 30 września 2018 r. Naukowo zajmuje się zjawiskiem tradycyjnych gier, zabaw i sportów azjatyckich - poświęca im swoją pracę doktorską. Członek reprezentacji Polski 6. edycji Igrzysk Sportów Tradycyjnych 6th TAFISA World Sport for All Games. Zajmuje się też zjawiskiem związanym z turystyką kulturową, zwłaszcza wpływem turystyki na kulturę lokalną.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.lazienki-krolewskie.pl