Inspiracje naturą. Spacer śladami łazienkowskich drzew dla młodzieży i dorosłych

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

Rzeźby Ursuli von Rydingsvard przypominają drzewa. Tak jak one z początkowego skromnego elementu intuicyjnie rozrastają się, zmieniają i pną w górę. Podczas spaceru obejrzymy prace artystki prezentowane w Łazienkach Królewskich, a także wykorzystamy nasze zmysły, by bliżej poznać otaczające nas drzewa. Zobaczymy gatunki, które rosły tu przed panowaniem Stanisława Augusta oraz te, których obecność w naszych ogrodach zawdzięczamy królowi. Poznamy zapach orzecha czarnego, zbadamy owal liści olszy czarnej oraz dowiemy się czym różnią się jawory od innych klonów. Aby w pełni docenić piękno niezwykłego świata dendroflory, postaramy się z pomocą nauczycielki malarstwa uwiecznić najpiękniejsze elementy drzew za pomocą farb i pędzli.

Trasa: Stara Oranżeria - Wodozbiór - Ogród Romantyczny - Ogród Królewski - Centrum Edukacji Ekologicznej

Prowadzenie:
Ewa Zagawa – koordynatorka programu przyrodniczo-ekologicznego, blogerka, tłumaczka, edukatorka wielokulturowości
Paulina Organiściak-Kwiatkowska - biolożka, ornitolożka, edukatorka przyrodnicza, autorka tekstów popularnonaukowych, koordynatorka programów dla szkół i programów przyrodniczych
Natalia Jarnuszkiewicz - filolożka, artystka, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Prowadzi warsztaty artystyczne, scenograficzne i teatralne dla dzieci i młodzieży. W wolnych chwilach maluje obrazy.

Spacer odbywa się w ramach cyklu „Sensoryczne spacery” towarzyszącego wystawie „Ursula von Rydingsvard – Tylko sztuka / Nothing but Art”
Podczas spotkań podążać będziemy śladami pierwotnej natury w ogrodach łazienkowskich. Sensoryczne spacery staną się okazją do wielozmysłowego poznania zarówno dawnych zagajników i alei spacerowych, jak i obecnych ogrodów. Inspirując się rzeźbami artystki Ursuli von Rydingsvard zanurzymy się w naturze: wspólnie poszukamy jej kształtów i dźwięków, bliżej przyjrzymy się jej zmieniającym się kolorom i fakturom.
Spacery dostępne i przyjazne sensorycznie dla osób z niepełnosprawnościami wzorku i słuchu prowadzone alejkami utwardzanymi i naturalnymi bez barier architektonicznych.

<strong>
Uczestnicy: młodzież +16 lat i dorośli
Miejsce: ogrody łazienkowskie
Miejsce spotkania: kasa główna w Podchorążówce
</strong>

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły oraz termin rozpoczęcia sprzedaży wejściówek można sprawdzić bezpośrednio na stronie ewejsciowki.pl