III Inspiracje-Interpretacje | Opowieści Niemenem

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Pod papugami wisi lustro, w którym każdy ma
most z lampionami, promenadę do białego dnia...

Ilekroć zabrzmi głos Czesława Niemena, wielu z nas przed oczami stają znajome obrazy. Ciemne okalające szczupłą twarz włosy wymykające się spod kapelusza, prosta biała koszula, błysk w oku. Osobowość i magnetyzm na scenie wypełnionej elektronicznymi instrumentami. III Inspiracje-Interpretacje w Światowidzie przypomną piosenki tego charyzmatycznego i oryginalnego artysty, którego "Dziwny jest ten świat", nagrodzony na festiwalu w Opolu stał się nie tylko jednym z największych polskich przebojów lat 60, ale też utworem muzycznym wszech czasów.

W koncercie finałowym usłyszymy wszystkich laureatów konkursu na interpretację piosenek z repertuaru Czesława Niemena, których wyłonili jurorzy. Umiejętności młodych wokalistów oceniali: Mariusz Kiljan, Teresa Drozda i Janusz Radek. Przekonamy się kto zdobył ich uznanie  oraz w czyje ręce trafi nagroda główna - statuetka III Inspiracji-Interpretacji we Wrocławiu.

Opowieści Niemenem ... 

Własne interpretacje niemenowskich piosenek w recitalu „Jeszcze bliżej” gościnnie zaprezentuje Janusz Radek. Recital jest kameralną wersją „Opowieści Niemenem” – koncertu Janusza Radka złożonego z utworów śpiewanych kiedyś przez Czesława Niemena i w większości przez Niemena napisanych, o których sam wykonawca mówi: to historia naszej wspólnej, niezależnej wrażliwości, opowiedziana piosenkami. To historia o wspólnej zabawie i o miłości wyrażonej w sposób subtelny. To zarazem historia o postrzeganiu świata i o zainteresowaniu czymś więcej niż tylko sobą, o czerpaniu radości z bycia wśród ludzi.

Festiwalowe wydarzenia jak zawsze skomentuje znany ilustrator Tomasz Broda, jego prace powstałe podczas festiwalu zobaczymy na finisażu online.

24 stycznia | 17.00 | wydarzenie online dostępne bezpłatnie na FB i kanale You Tube ODT Światowid

Informacja o wydarzeniu pochodzi z serwisu DOKiS. Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.dokis.pl