Festiwal Muzyka Wiary – Muzyka Pokoju (online)

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

23-27 października zapraszamy na festiwal Muzyka Wiary – Muzyka Pokoju .

W programie czwartej edycji tego wyjątkowego wydarzenia, które trwale wpisało się w kalendarz najciekawszych imprez muzycznych w Warszawie znalazło się aż 6 premierowych koncertów z pogranicza muzyki współczesnej, jazzu i improwizacji.

Ze względu na sytuację epidemiczną festiwal w tym roku odbędzie się jedynie w formule online.

Transmisje na żywo ze wszystkich koncertów zostaną zaprezentowane na stronie muzykawiary.pl. Część koncertów zostanie wyemitowana przez Program Drugi Polskiego Radia.

Organizowany przez Centrum Myśli Jana Pawła II festiwal co roku prezentuje intrygujące projekty utalentowanych i uznanych młodych artystów, zabierając słuchaczy w podróż po świecie wysmakowanych dźwięków z różnych epok i kręgów kulturowych w poszukiwaniu tego, co uniwersalne, materialne i mistyczne w muzyce.

W tym roku festiwal uświetnią wybitni polscy artyści, doceniani przez publiczność i krytyków w Polsce i zagranicą: Małgorzata Hutek, Dominik Wania i Atom String Quartet, Jarosław Bester, Ewa Liebchen, Barbara K. Majewska, Emilia Sitarz, Hubert Zemler, Dorota Miśkiewicz i Ensemble Labirhythm, Lutosławski Piano Duo, Adam Bałdych Quartet.

Na scenie w Studio im. W Szpilmana zaprezentowane zostaną m.in. interpretacje hebrajskich psalmów; utwory dwudziestowiecznych klasyków: Oliviera Messiaena, Ole Schmidta i Władysława Zołotriewa; lament Madonny pod krzyżem; czy mistyczne pieśni Hildegardy z Bingen we współczesnej odsłonie.

Szczegółowy program dostępny jest na stronie: muzykawiary.pl

Organizator: Centrum Myśli Jana Pawła II

Mecenat: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury, Firma Jarczyński

Festiwal Muzyka Wiary Muzyka Pokoju dofinansowano ze środków NCK w ramach Programu Kultura w Sieci.

Patroni medialni: Program 2 Polskiego Radia, TVP Kultura, Polityka, Co Jest Grane 24, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Presto, Jazzarium.pl

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.muzykawiary.pl