Festiwal Gadafest 2018

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Gadafest to bezpłatne, dwudniowe wydarzenie kulturalne organizowane od 2012 roku w województwie małopolskim. 

9. edycja odbędzie się 10 i 11 sierpnia 2018 roku w Miechowie, zaledwie 40 kilometrów od Krakowa. Organizatorzy łączą muzykę, sztukę, taniec, kulturę fizyczną i rozrywkę poprzez organizację otwartych koncertów i imprez DJ-skich, wystaw, pokazów, warsztatów i innych aktywności zachęcających do zażycia ruchu na świeżym powietrzu.

Pierwszy dzień Gadafestu (piątek, 10.08.) to działania na terenie dawnego klasztoru Bożogrobców w Miechowie oraz na terenie rozłożystych łąk tuż za miastem, wokół karczmy „Siedlisko”. W przestrzeniach klasztoru wystąpią:  Jachna/Buhl (yassowy duet eksperymentalny), Jerzy Mazzoll (free jazz), Fotonbombers (syntezatorowa muzyka eksperymentalna wraz z wizualizacjami, oraz ruchem improwizowanym), Mothertape (elektroniczna muzyka eksperymentalna).

Dodatkowo w klasztorze odbędą się dwie wystawy: malarstwo Zbigniewa i Marka Hołdy „Dwa Światy”, wystawa zbiorowa artystów z Gdańskiego Uniwersytetu Artystycznego. „Plakat propagandowy - rozbroić a nie zbroić”.

Po koncertach w klasztorze na scenie plenerowej ok. 3 km od centrum Miechowa, zagrają przedstawiciele poznańskiej, warszawskiej i krakowskiej sceny elektronicznej: MNKR, Eternit, Elvira, kolektyw Deep Impact (Eta Hox, Flea, Optik).

Drugi dzień festiwalu (sobota, 11.08) to działania wyłącznie na terenie łąk wokół karczmy „Siedlisko”. Na głównej scenie plenerowej wystąpią zespoły: Fertile Hump (Rock/Blues), Neal Cassady (Psy/Acid/Rock), Gadabit (Hip-hop), Mamadou&SamaYoon (AfroBeat), Sztigar Bonko (Hip-hop).

Sobotnie koncerty poprzedzi szereg warsztatów dla całych rodzin i dorosłych.

Po głównych wydarzeniach drugiego dnia festiwalowego odbędzie się całonocne afterparty, na którym zagrają takie legendy gramofonów jak: DJ Feel-X, DJ Eprom, Nozyo oraz BarneyDNB.

Pełny program wydarzeń można znaleźć na stronach: www.gadafest.pl oraz www.facebook.com/gadafest.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.facebook.com