Elling

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

„Pocą się mi dłonie i serce mi wali. W tej niesamowitej chwili uświadamiam sobie, że naprawdę zaczynam się rodzić na nowo. Że nie jestem już tym człowiekiem, który przez 26 lat wiódł bezpieczny żywot pod kloszem, razem z matką. Ten nowy człowiek ma znacznie bardziej ofensywny stosunek do codzienności. Teraz na przykład zdecydował się na kota. I będzie miał kota”.

Historia dwóch mężczyzn, Ellinga i Kjela Bjerne, którzy po kilku latach spędzonych w zakładzie psychiatrycznym wychodzą na wolność i starają się zmierzyć z rzeczywistością. „Elling” to spektakl o relacjach, małych marzeniach, nauce samodzielności i przede wszystkim o ludziach, którzy innym mogą się wydawać być „inni niż wszyscy".

Historia Ellinga i Kjela Bjerne może być znana szerszej publiczności z norweskiego filmu „Elling"; w reż. Pettera Naessa, który zebrał mnóstwo nagród na festiwalach filmowych na całym świecie. Dramat „Elling i Kjell Bjarne"; Axela Hellsteniusa powstał na podstawie powieści Ingvara Ambjørnsena „Bracia krwi”.

Czas trwania spektaklu: 70 minut

Obsada

Lena Schimscheiner
Grzegorz Margas
Paweł Plewa
Paweł Wolsztyński

Produkcja

Autor: Axel Hellstenius (na podst. powieści Ingvara Ambjørnsena „Bracia krwi”)
Tłumaczenie: Halina Thylwe
Reżyseria: Ana Nowicka
Muzyka: Damian Raźny, Jakub Ziółkowski
Scenografia i kostiumy: Monika Kufel
Animacje: Aleksander Janas
Asystent reżyserki: Grzegorz Margas

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły oraz termin rozpoczęcia sprzedaży wejściówek można sprawdzić bezpośrednio na stronie ewejsciowki.pl