Cukiernia Europa - Aleksandar Stankosk

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Od 19 października do 25 listopada 2017 r. w Galerii Miejskiej we Wrocławiu prezentowana będzie indywidualna wystawa macedońskiego artysty Aleksandara Stankoskiego. Ekspozycja „Cukiernia Europa” jest sarkastyczną redefinicją współczesności i obnażeniem prawdziwych intencji ludzi władzy.

Całą twórczość Aleksandara Stankoskiego cechuje stale obecna dychotomia oraz przeplatanie się figuratywności z abstrakcją, co czyni praktycznie niemożliwym klasyfikację stylu jego dzieł z punktu widzenia klasycznej teorii sztuki. Ta niejednoznaczność otwiera jednak pole do dyskusji nad ich warstwą ideologiczną oraz, z uwagi na zaangażowanie, polityczną – czy i kiedy bliżej im do prawicowego, klasycystycznego modelu sztuki czy modernistycznego pojęcia i wartości lewicy?

Śmiałość, którą Stankoski prezentuje poprzez swoje dzieła, jest rezultatem jego potrzeby wizualizacji epistemy, jego nieustającej woli poznania, a następnie ujęcia go w specyficzne ramy sztuki. Idąc za tym, koncept wystawy „Cukiernia Europa” również jest epistemologiczny, teoretyzujący wiedzę o sztuce oraz sposoby, jakimi wiedza O oraz W sztuce jest przedstawiana za pomocą konkretnych, materialnych narzędzi. Innymi słowy, to analiza i alegoryczne przedstawienie teorii sztuki jako ciągle żywej inspiracji artystycznej.

Organizatorem wystawy „Cukiernia Europa” są Galeria Miejska we Wrocławiu i Ministerstwo Kultury Republiki Macedonii.

CUKIERNIA EUROPA/ Aleksandar Stankoski
wernisaż 19.10.2017, godz. 18:00 wstęp wolny
wystawa czynna do 25.11.2017
Kurator wystawy: Gorancho Gjorgjievski

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.facebook.com