Byczek Fernando

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

15

Reżyser: Urszula Binkowska i Włodzimierz Twardowski

Obsada: Urszula Binkowska, Włodzimierz Twardowski/Maciej Piotrowski.

„Byczek Fernando” to klasyka literatury dla dzieci. Tekst przedstawienia inspirowany jest utworem amerykańskiego autora Munro Leaf’a (ang. „The story of Ferdinand”).

Bohaterem opowieści jest łagodny byczek Fernando, który choć nie chce brać udziału w corridzie to, wbrew swej woli, właśnie tam trafia. Jego zabawni i waleczni koledzy – byki marzą o corridzie i namawiają Fernando do walki. Tymczasem on nie lubi się bić i woli zajmować się ogrodem. Nawet kochająca go mama – krowa nie może namówić syna do zmiany decyzji. Jak Fernando poradzi sobie na corridzie, okaże się w finale spektaklu.

Opowieść o byczku Fernando przekazuje nam, że należy robić to, co się kocha i odważnie sprzeciwiać się woli większości – a zatem warto być wiernym własnym ideałom i nie starać się zadowalać innych.

Przedstawienie pełne jest zabawnych postaci i komicznych sytuacji. Usłyszymy też dowcipne piosenki w charakterze prawdziwie hiszpańskim (gitary, kastaniety, trąbki). Całość dopełnią kolorowe kostiumy i lalki - utrzymane w podobnym, andaluzyjskim klimacie.

Autor: Munro Leaf’a
Data premiery: 2015-04-25
Scenografia: Maria Kostrzewska
Dźwięk: Muzyka: Tomasz Walczak

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.basniowakawiarenka.pl