BudujeMY! Wykład prof. Piotra Majewskiego: Czy cały naród budował swoją stolicę? | ONLINE ZOOM.US

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

W czasie II wojny światowej stolica Polski została całkowicie zrujnowana. Zniszczenia dotknęły w skali masowej ludzi, budynki i założenia zabytkowe, z którymi wiąże się pamięć o przeszłości i tym, jak dawniej kształtowała się przestrzeń. Zniszczenie historycznych przestrzeni miast, jak Starego Miasta w Warszawie, postawiło wówczas wiele pytań. Czy odbudować utracone zabytki? Czy zbudować „lepsze”, bardziej funkcjonalne miasto? Jak zachować się wobec totalitaryzacji życia kulturalnego w czasach realizmu socjalistycznego? Na te pytanie odpowiemy na wykładzie.

Prowadzący: prof ucz. dr hab. Piotr Majewski – historyk, obecnie dyrektor Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów. Wcześniej wieloletni pracownik Zamku Królewskiego, autor scenariusza stałej ekspozycji Zniszczenie i odbudowa Zamku Królewskiego w Warszawie i współautor wystaw: Stanisława Lorentza walka o Zamek, Jan Zachwatowicz. Jest autorem wielu publikacji poświęconych odbudowie Warszawy, ostatnio: Czas końca, czas początku. Architektura i urbanistyka Warszawy historycznej 1939-1956.

Wykład odbędzie się w ramach programu „BudujeMy!”, który upamiętnia 75. rocznicę rozpoczęcia odbudowy stolicy, a tym samym zakończenia II wojny światowej.

Program finansuje Urząd m.st. Warszawy.

https://muzeumwarszawy.pl/budujemy-rocznica-odbudowy-warszawy/

Czas trwania spektaklu: 75 minut

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły oraz termin rozpoczęcia sprzedaży wejściówek można sprawdzić bezpośrednio na stronie ewejsciowki.pl