8. LGBT Film Festival 2017 - dzień 1

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

19

W tym roku, po raz ósmy świętować będziemy wyjątkowość filmów i kultury queer.

Zobaczymy obrazy, które bezpośrednio opowiadają historię osób nieheteronormatywnych i niecisgenderowych: lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transseksualnych, drag queens i wszystkich tych, którzy swoją tożsamość definiują poprzez odmienność.
Queer na świecie jest wartością kształtującą kulturę oraz świadomość współczesnego człowieka, jego różnorodność i wielowymiarowość, jego wolność i sens.

Festiwal pokazuje tę różnorodność i jest okazją do jej świętowania. Przybliża nam świat, do którego często tęsknimy, świat wolności i równości, poszanowania naszych praw i tożsamości, możliwości, które często pozostają w sferze naszych pragnień. W naszej rzeczywistości szczególną wagę przywiązujemy do informacji, do dokumentu, do reportażu, do tego, co opisuje prawdę tego świata. Chcemy ten świat poznawać, a przede wszystkim zrozumieć. Twórcy filmowi także tworzą swoje etiudy, dokumenty i reportaże filmowe, których zasadniczym celem jest nie tyle znaleźć odpowiedź, ale zadać odpowiednie pytanie. Stąd w tym roku zdecydowaliśmy się na znacznie większą liczbę filmów dokumentalnych. Pytamy o małżeństwa jednopłciowe, o transseksualność, o wykluczenia w środowisku LGBT+.
Wszyscy jesteśmy inni, ale każdy z nas jest tak samo ważny!
Do zobaczenia w Kinotece!

W programie:
17:00 i 20:00 Artykuł Osiemnasty
(Polska, 2017)

18:00 Yes, We Fuck!
(Hiszpania, 2015)

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie lgbtfestival.pl