2. Zielonogórski Festiwal Filmu i Teatru Kozzi - Dymny - Himilsbach

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

2. Zielonogórski Festiwal Filmu i Teatru Kozzi - Dymny - Himilsbach to druga odsłona filmowo-teatralnego wydarzenia realizowanego w Zielonej Górze przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. C. Norwida oraz Lubuskie Stowarzyszenie Miłośników Działań Kulturalnych „Debiut”. Od 2012 roku partnerem Festiwalu jest FilmFestival w Cottbus (Niemcy). W tym roku do organizatorów dołączył Żarski Dom Kultury i Pałac Wiechlice.

Podczas festiwalowych dni 6-10 lipca 2016 publiczność będzie uczestnikiem wielu interesujących zdarzeń. Festiwalowe prezentacje i spotkania z wybitnymi twórcami polskiego kina i teatru, m.in. z Kingą Dębską, Markiem Koterskim, Marzeną Trybałą, Joanną Szczepkowską, Małgorzatą Zajączkowską, Arturem Barcisiem, Marianem Dziędzielem, Sławomirem Hollandem.

Współpracując z Cottbus Film Festival wzbogacamy program naszego Festiwalu o ważne produkcje współczesnego kina niemieckiego. Elementy kina europejskiego są obecne poprzez cykl Rekolekcje filmowe, które przygotował ks. prof. Andrzej Draguła.

Festiwal to Konkurs obejmujący wybrane polskie filmy wyprodukowane w latach 2015-2016. Juryprzyzna nagrody i statuetki Klaps 2016 w trzech kategoriach: Grand Prix czyli Klaps 2016 dla reżysera najlepszego polskiego fabularnego filmu kina akcji; Klaps 2016 za najlepszą drugoplanową kreację aktorską w polskim filmie fabularnym; Klaps 2016 za całokształt osiągnięć artystycznych w dziedzinie filmu przyznany reżyserowi lub aktorowi.

W 2016 roku gościem specjalnym naszej imprezy jest Krakowski Salon Poezji i jego gospodarze Anna Dymna i Krzysztof Orzechowski. Gala Festiwalu odbędzie się w Pałacu Wiechlice. Będą także przyjaciele, którzy są z nami od pierwszej edycji: Łukasz Maciejewski: krytyk filmowy, autor książek, wykładowca akademicki w Szkole Filmowej w Łodzi, przedstawiciele Cottbus FilmFestival – od kilku lat to Bernd Buder, dyrektor programowy CFF oraz Lech Dyblik – aktor.

Więcej informacji na stronach: www.festiwal.zgora.pl oraz www.facebook.com/festiwalzgora/

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.festiwal.zgora.pl