19. Tydzień Kina Hiszpańskiego - dzień 5

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

18

Zapraszamy na film CAMARÓN: FLAMENCO I REWOLUCJA / Camarón: flamenco y revolución / r. Alexis Morante / Hiszpania / 2018 / 104 min.

W tegorocznym programie przeglądu współczesnego kina hiszpańskiego znalazły się między innymi: nowa komedia twórców Sławetnego: Agenta sekretnego, dokument o legendzie flamenco oraz filmy nagradzane na festiwalach w Maladze i San Sebastian. Repertuar uzupełni duża liczba docenionych i zróżnicowanych debiutów – wszystko to będzie można premierowo zobaczyć w trakcie Tygodnia Kina Hiszpańskiego.
Tydzień Kina Hiszpańskiego to jedyne w Polsce wydarzenie poświęcone wyłącznie kinematografii słonecznej Hiszpanii, święto kina dla widzów zakochanych w słońcu, podróżach i południowym stylu życia. Przegląd skierowany jest zarówno do miłośników języka i kultury hiszpańskiej, jak i do osób lubiących dobre kino. W programie prezentowany jest szeroki przekrój hiszpańskiej kinematografii, od hitów kasowych po kameralne filmy artystyczne, a różnorodność gatunkowa i tematyczna sprawia, że każdy widz znajdzie coś dla siebie. W ramach TKH prezentowane są najgłośniejsze i najbardziej intrygujące nowe hiszpańskie filmy, w większości niepokazywane wcześniej w Polsce. Wśród nich znalazły się filmy prezentowane na najważniejszych międzynarodowych festiwalach oraz zdobywcy prestiżowych nagród.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.facebook.com