17. Międzynarodowe Triennale Małe Formy Grafiki, Polska - Łódź 2020

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

6

Międzynarodowe Triennale Małe Formy Grafiki, Polska – Łódź jest organizowane przez Miejską Galerię Sztuki w Łodzi od 1979 roku w secesyjnej willi wzniesionej w 1903 roku dla łódzkiego fabrykanta Leopolda Kindermanna – miejsca ważnego dla światowego dziedzictwa kulturowego. Istnieje jako jedna z najstarszych imprez cyklicznych, poświęconych tej dyscyplinie sztuki. Wystawa główna od pierwszej edycji jest prezentowana w Galerii Willa, a ekspozycje towarzyszące we wszystkich przestrzeniach wystawienniczych Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi: Ośrodku Propagandy Sztuki, Galerii Re:Medium oraz w Galerii Bałuckiej.

Ideą Triennale jest przedstawienie najnowszych dokonań na polu grafiki warsztatowej, jak również ukazanie jej różnorodności oraz zobrazowanie trendów panujących w grafice polskiej i światowej. To także dobra okazja do zapoznania się z twórczością nie tylko doświadczonych i uznanych artystów, ale i do odrycia młodych talentów.

W tegorocznej edycji wzięło udział 504 artystów z 50 krajów, z czego międzynarodowe jury zakwalifikowało 303 grafików. Napłynęło łącznie ponad 1800 prac (każdy artysta mógł przesłać maksymalnie 5 prac) stworzonych przeważnie w latach 2017-2019.

Otwarcie wystawy głównej 17. Międzynarodowego Triennale Małe Formy Grafiki, Polska - Łódź 2020 nastąpi 22 października , a wystaw towarzyszących 23 października 2020 roku.
Do zobaczenia w październiku!

Poniżej link do filmu promującego Triennale:

https://youtu.be/sMtmBuSt1c0

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.mgslodz.pl