„Spacer śladami łazienkowskiej fauny” dla rodzin z dziećmi, przyjazny sensorycznie dla osób w spektrum autyzmu

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

Łazienkowskie ogrody to różnorodny przyrodniczo obszar, będący domem wielu gatunków roślin i zwierząt. Podczas spacerów poznamy bogactwo tutejszej fauny i flory, zwyczaje mieszkających tu ptaków i ssaków oraz najciekawsze okazy drzew i krzewów. Przyjrzymy się również, jak od wieków współgrają ze sobą natura i sztuka.
Spacer III: „Spacer śladami łazienkowskiej fauny”
Podczas spaceru zastanowimy się, jaka jest rola parków w miejskich aglomeracjach. Przyjrzymy się zwierzętom w największym ogrodzie w sercu Warszawy. Nauczymy się, odczytywać pozostawione przez nich ślady i tropy. Wędrując wzdłuż stawów, dowiemy się, jak rozpoznawać ptaki lęgowe, takie jak kaczki mandarynki, łyski czy puszczyki. Będziemy też wypatrywać niespotykanego wcześniej w naszym kraju gada - żółwia czerwonolicego oraz najmłodszych mieszkańców Łazienek, czyli białych pawi.
Spacer odbywa się w ramach cyklu „Ogród otwarty. Spacery śladami natury i kultury”. Istnieje możliwość uczestniczenia w jednym, dwóch lub trzech spacerach.

Czas trwania spektaklu: 90 minut

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły oraz termin rozpoczęcia sprzedaży wejściówek można sprawdzić bezpośrednio na stronie ewejsciowki.pl