"Soon the New Rhythm Declared a Complete, though Inconsistent Triumph" wystawa w Poczekalni w galerii BWA Wrocław Główny

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

BWA Wrocław Główny zaprasza na wystawę kolektywu The Working Group, który sformułowany został przez młodych artystów jesienią 2019 roku w Szczecinie.

Wystawa będzie prezentacją prac powstałych w czasie tygodniowej rezydencji kolektywu w przestrzeni Poczekalni – miejsca, które na antresoli wrocławskiego dworca kolejowego służy realizacji programu działań zorientowanych na pogłębianie relacji z publicznością w kontekście rocznego programu wystaw galerii.

To tam młodzi artyści stworzą instalację site–specific, zaprojektowaną z uwzględnieniem charakteru przestrzeni, w której będzie się znajdować, a na której zaprezentują obiekty-twory oraz wideo realizację.

Grupa powstała dzięki inicjatywie Olgi Lewickiej – wykładowczyni malarstwa na Akademii Sztuki w Szczecinie. Po zamknięciu pracowni artystki „materiał – postawa – proces”, działającej na Akademii w latach 2015- 2018, zajmującej się procesem tworzenia obiektów i instalacji artystycznych oraz wartości materiału, z którego powstają, grupa studentów mieszkających w Szczecinie stworzyła kolektyw artystyczny kontynuujący pracę nad rozszerzeniem tych tematów. Ponadto The Working Group w swej twórczości koncentruje się na ukazywaniu spontanicznej relacji między artystą, a dziełem, odchodząc od prac tworzonych pod narzucony temat.

W Poczekalni towarzyszącej galerii BWA Wrocław Główny kolektyw stworzy sytuację przestrzenną – zbuduje wystawę z obiektów, które swoje miejsce i swoje otwarcia na siebie nawzajem będą musiały dopiero odnaleźć.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie bwa.wroc.pl