„Sekretne życie drzew i krzewów. Spacer śladami łazienkowskiej flory” dla rodzin z dziećmi, spacery przyjazne sensorycznie dla osób w spektrum autyzmu

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

Łazienkowskie ogrody to różnorodny przyrodniczo obszar, będący domem wielu gatunków roślin i zwierząt. Podczas spacerów poznamy bogactwo tutejszej fauny i flory, zwyczaje mieszkających tu ptaków i ssaków oraz najciekawsze okazy drzew i krzewów. Przyjrzymy się również, jak od wieków współgrają ze sobą natura i sztuka.
Spacer I: „Sekretne życie drzew i krzewów. Spacer śladami łazienkowskiej flory"
Podczas spaceru poznamy historię najstarszych, największych i najbardziej nietypowych drzew i krzewów w łazienkowskich ogrodach. Nauczymy się, jak rozpoznać gatunki po wyglądzie liści, pokroju, korze czy zapachu. Dowiemy się, co łączy Jana Gutenberga z bukami i Jana III Sobieskiego z kasztanowcem. Sprawdzimy również, czy najgrubsze drzewo musi być najstarszym, a korzenie roślin rosną tylko pod ziemią. Zobaczymy również ciekawe okazy roślin, naturalnie niewystępujące w naszym kraju.
Spacer odbywa się w ramach cyklu „Ogród otwarty. Spacery śladami natury i kultury”. Istnieje możliwość uczestniczenia w jednym, dwóch lub trzech spacerach.

Czas trwania spektaklu: 90 minut

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły oraz termin rozpoczęcia sprzedaży wejściówek można sprawdzić bezpośrednio na stronie ewejsciowki.pl