„INSIDE - OUTSIDE” by Dominik Jasiński

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

„INSIDE - OUTSIDE” by Dominik Jasinski - 16.09.2021
Z Lizbony do Wysogotowa!
„INSIDE - OUTSIDE” to wystawa, która w wielkim stylu otwiera jesienno-zimowy sezon artystyczny w V.A. Galery Poland.
To znakomita okazja do spotkania z Dominikiem Jasińskim i jego twórczością. Obrazy Dominika Jasińskiego to nie tylko uczta dla oczu, ale również dobra i pewna lokata finansowa.
----------------------------------------------------------------------------
Dominik Jasiński - urodzony w 1981 roku w Rzeszowie, artysta malarz, grafik, plakacista i ilustrator. Jeden z najbardziej cenionych twórców młodego pokolenia. Absolwent Wydziału Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.
Choć twórczość Artysty ma wymiar wielopłaszczyznowy, przede wszystkim fascynuje go ludzkie ciało i jego deformacja – temu tematowi poświęcił pracę dyplomową oraz kilka publikacji. Uznawany jest za piewcę kobiecego piękna. To właśnie ONE stanowią główny motyw jego twórczości i to ich portretowaniu oddaje się z tak wielką lubością.
Obrazy Jasińskiego są energetyczne, to eksplozja koloru z wplecionymi motywami florystycznymi i ludowymi, w których widać wpływy Secesji i Młodej Polski.
Najważniejsze jest dla niego tworzenie, malowanie, eksperymentowanie z techniką, a przede wszystkim przełamywanie barier, podejmowanie ryzyka. „Kiedy staję przed sztalugami to reszta świata nie ma dla mnie większego znaczenia, jestem ja i moja paleta, nawet jedzenie przestaje istnieć”.
Jednak jako artysta wszechstronny, poza malarstwem Dominik Jasiński chętnie angażuje się w inicjatywy na rzecz promowania młodych polskich artystów i polskiej sztuki. Daje tym wyraz, jako pomysłodawca i kurator cyklicznej wystawy „Jasiński&Friends”. Udziela się również na płaszczyźnie komercyjnej, współpracując i tworząc dla wielu firm - EMPIK, RESERVED, TATUUM…. Czynnie wspiera też aukcje charytatywne oraz inicjatywy promujące Polskę w świecie.
Dominik Jasiński zachwycił środowisko artystyczne, autorytety świata sztuki, zdobył uznanie krytyków, a liczba wiernych fanów jego malarstwa wciąż rośnie. W 2016 roku jego obraz „Q8” został opublikowany w British VOGUE z okazji 100 lecia magazynu.
Ma na swym koncie blisko 50 wystaw w Polsce i na świecie, a jego prace znajdują się w w wielu kolekcjach prywatnych w kraju i zagranicą.
---------------------------------------
Wystawa odbywa się w ramach cyklu „Mariaż sztuki z biznesem” i jest jednym z wydarzeń sezonu artystycznego w V.A. Gallery Poland. To kolejny rok spotkań ze znakomitą polską sztuką współczesną.
Wernisaż 16 września 2021, godzina 18.00, Sala Multiroom, Metalmex - akcesoria meblowe, ul. Wierzbowa 162, Poznań-Wysogotowo
Komisarz wystawy: Violetta Kowalczyk
ORGANIZATORZY: V.A. Gallery Poland, Metalmex, Stowarzyszenie Metal Merge
PARTNERZY WYDARZENIA: Stowarzyszenie Metal Merge
V.A. Gallery Poland powstała aby promować polską sztukę współczesną. Jest naturalną kontynuacją działań Stowarzyszenia Metal Merge i stworzonego z jego inicjatywy salonu kulturalnego. W ofercie Galerii znajdują się zarówno dzieła uznanych już twórców, jak i prace młodego pokolenia dopiero rozpoczynającego swoją artystyczną drogę. Więcej na stronie: http://www.va-gallery.pl/
"MARIAŻ SZTUKI Z BIZNESEM" to cykl wydarzeń artystyczno-kulturalnych zainicjowanych ponad pięć lat temu przez firmę Metalmex oraz Stowarzyszenie Metal Merge. Ideą spotkań jest stworzenie platformy łączącej dwa różne światy: sztuki i biznesu. Odbywają się one we czwartki, na wzór Czwartkowych Obiadów organizowanych przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Obecnie głównym organizatorem spotkań jest V.A. Gallery Poland.
STOWARZYSZENIE METAL MERGE powstało by wspierać działalność artystyczną i przy pomocy sztuki konsolidować środowisko biznesowe.
WSTĘP WOLNY! ZAPRASZAMY!

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie fb.me