Kultura Dostępna w Kinach

Skorzystaj z okazji, by zobaczyć nagradzane i doceniane przez krytyków polskie filmy. Dzięki projektowi „Kultura Dostępna w kinach” w każdy czwartek o godzinie 13:00 i 18:00 bilety kosztują jedyne 10 zł dla każdego.

dowiedz się więcej o projekcie

Informacje

Filmy możesz zobaczyć w sieci kin Helios w całej Polsce, czyli w ponad 50 salach kinowych.

Krytycy coraz lepiej oceniają polskie produkcje filmowe. Coraz więcej widzów chce się przekonać o ich jakości.  Od 2015 roku dzięki projektowi widzowie mogli obejrzeć nagrodzoną Oscarem „Idę”, docenione w Polsce i za granicą „Body/Ciało”, kandydata do Oskara "Żeby nie było śladów". W trudnym czasie pandemii wspieramy dostępność polskich filmów dla widowni kinowej.

W repertuarze nie brakuje propozycji niszowych takich jak dokument „Furia”, „Niepamięć”, „Moje wspaniałe życie”. Pokazujemy również kino gatunkowe. Wielbiciele kina akcji docenili „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje" czy "Furiozę".

Projekt „Kultura Dostępna w kinach” możliwy jest dzięki współpracy Narodowego Centrum Kultury, Sieci Kin Helios Polska, warszawskich kin Iluzjon – Filmoteka Narodowa i Elektronik oraz dystrybutorów: Kino Świat, Next Film, Balapolis, Forum Film Poland.

dowiedz się więcej o projekcie

Zobacz pozostałe wydarzenia, które udostępnia Ci kultura w Twoim mieście.

Zobacz inne wydarzenia w kategorii: Film