
Auschwitz-Birkenau. Niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady
Tutaj możesz zobaczyć nie tylko panoramę z lotu ptaka, ale również obejrzeć rampę kolejową, oraz budynki obozu Oświęcim i Brzezinka. Wszystko opatrzone jest komentarzem w języku angielskim. Znajdziesz tu również fotografie i dokumenty z obozu.

Bazylika Katedralna pw. WNM Panny i św. Mikołaja w Łowiczu
Panorama pokazuję całą Bazylikę, która została wpisana na listę Pomników Historii. Zobacz z bliska obraz Matki Boskiej Łowickiej, oraz miejsca spoczynku 12 arcybiskupów gnieźnieńskich i prymasów Polski.

Bazylika Mariacka w Gdańsku
Archikatedralna Bazylika Mariacka, zwana często „koroną miasta Gdańska”, zadziwia wszystkich swym ogromem. Potężne jej mury i wieże wznoszą się wysoko ponad panoramą miasta oraz nad rozległą okolicą.
Posiada ona kubaturę ok. 155 000 m3, długość 105,2 m, szerokość w transepcie 66,2 m. Na 26 wolno stojących filarach, wspiera się wspaniałe sklepienie gwiaździste i kryształowe. Wznosi się ono na wysokości 30 m. Do wnętrza kościoła wprowadzone są wszystkie przypory, które tworzą wieniec 31 kaplic, obiegający całą świątynię. Zarówno jej monumentalna architektura, jak i jej przepiękne gotyckie wyposażenie sprawiają, że zajmuje ona wysoką pozycję na liście bezcennych zabytków.
Zapraszamy do wirtualnego zwiedzenia świątyni, w której przechowywane są cenne dzieła sztuki sakralnej pochodzące z różnych epok.

Cerkiew Opieki Bogurodzicy w Owczarach
Drewniana Cerkiew, wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, udostępnia panoramę, dzięki której z bliska możemy zobaczyć m.in. barokowy ikonostas, oraz barokowe ołtarze boczne.

Cerkiew św. Jakuba Młodszego Apostoła w Powroźniku
Zobacz jedną z najstarszych polskich cerkwi w Karpatach, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Podejdź do XVIII-wiecznego ikonostasu, drzwi diakońskich, ikon, przyjrzyj się ścianom i stropom pokrytym XVII-wieczną polichromią.

Cerkiew św. Michała Archanioła w Brunarach Wyżnych
Panorama pokazuje drewnianą cerkiew, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W budowli zachowały się najważniejsze cechy cerkwi zachodniołemkowskiej. W środku można dokładnie przyjrzeć się m.in. polichromii o rokokowo-klasycystycznych motywach architektonicznych i roślinnych, oraz zwieńczeniom stropów płaskich z fasetami.

Cerkiew św. Michała Archanioła w Smolniku
Zwiedź Cerkiew wpisaną do rejestru zabytków. Przyjrzyj się nawie i prezbiterium, XVIII-wiecznym fragmentom polichromii przedstawiającym kotarę podtrzymywaną przez anioły oraz kartusze, w których pierwotnie znajdowały się postacie proroków starotestamentowych.

Elbląg- spacer po mieście
Zobacz z bliska Kanał Elbląski, Pałac Augusta Abbegga, miejskie kościoły, przejdź się pod Bramą Targową, zwiedź Stare Miasto.
Filharmonia Narodowa w Warszawie
Wybierz się na wirtualny spacer po warszawskiej Filharmonii Narodowej. Odkryj przestrzenie i miejsca na co dzień niedostępne!

Kopalnia Soli w Wieliczce
Kopalnia Soli w Wieliczce, która wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO, udostępniła Trasę Muzealną Muzeum Żup Krakowskich - znajdziesz podziemne tu komory, w których znajdują się obiekty muzealne, a wszystko w niezwykłym otoczeniu solnych rzeźb.

Kościół św. Leonarda w Lipnicy Murowanej
Drewniany kościół wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO zachował się w prawie niezmienionej formie od XIII wieku. We wnętrzu znajdują się m.in. tryptyki, polichromia z przedstawieniem dziesięciu przykazań, polichromia z ostatnią wieczerzą, oraz barokowe obrazy.

Kościół św. Michała Archanioła w Dębnie
Drewniany kościół wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO jest bogaty w zabytkowe rzeźby i malarstwo gotyckiego. Można przyjrzeć się z bliska ołtarzowi głównemu, krucyfiksowi, posągowi św. Mikołaja czy tabernakulum.

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Haczowie
Panorama pokazuje XIV- wieczny kościół oraz jego wnętrze. Obiekt został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Można zobaczyć w nim m.in. figurę Matki Bożej Bolesnej (gotycką Pietę), barokowy ołtarz, gotyckie portale, oraz kamienna chrzcielnica z XVI wieku.

Kraków- spacer po mieście
Sukiennice, Wieża Ratuszowa, Rynek Główny, Wawel, oraz wiele innych atrakcji charakterystycznych dla Krakowa można zobaczyć dzięki dostępnej panoramie.

Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie
Zobacz ponad 200 eksponatów z historia lotnictwa. Wszystkie statki powietrzne zostały opisane numerami modeli. Modele eksponowane są w krajobrazie lotniska z początku minionego stulecia, we wnętrzach dawnych i stylizowanych przestrzeni hangarowych.

Muzeum Powstania Warszawskiego
Wybierz się na wirtualny spacer po salach wystawienniczych Wirtualnego Muzeum Powstania Warszawskiego. Zwiedzaniu towarzyszą cyfrowe obrazy eksponatów, dokumenty, filmy oraz dźwięki.

Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza
Muzeum jest obiektem unikalnym w skali światowej. Powstało w miejscu jednej z najstarszych w świecie kopalni ropy naftowej, założonej w 1854 r. przez Ignacego Łukasiewicza. Ideą powstania muzeum było utrwalenie początków przemysłu naftowego w Polsce. Najcenniejszymi zabytkami muzealnymi są obiekty z XIX w, jak choćby kopanka Franek z 1860 r., czy też budynek administracyjny, w którym można oglądać kolekcję lamp naftowych, aranżacje gabinetu, apteki i laboratorium I. Łukasiewicza. Ekspozycje w muzeum skierowane są do osób w każdym wieku. Osoby dorosłe zainteresowane mogą być historią przemysłu naftowego czy techniką z nim związaną , natomiast osobom młodszym na pewno spodobają się ekspozycje multimedialne w starym budynku administracji czy warsztacie kopalnianym.

Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie
Panorama umożliwia wirtualne zwiedzanie dziewięciu wystaw: Historia w sztuce, Akcjonizm wiedeński, Sport w sztuce, Kolaż z łasiczką, Kolekcja MOCAK-u, Ekonomia w sztuce, Rune Eraker. Wysiedleni, Władysław Hasior. Europejski Rauschenberg?, oraz Zbrodnia w sztuce. Wszystkie dzieła są opatrzone przypisami.

Muzeum Wsi Kieleckiej
W parku etnograficznym zgromadzono najcenniejsze zabytki XVIII/XIX-wiecznego budownictwa drewnianego. Można zwiedzić tam m.in. Dwór z Suchedniowa, zagrody wiejskie, obiekty małomiasteczkowe, budynki folwarczne, zabytki przemysłu wiejskiego oraz obiekty sakralne.

Muzeum Zamkowe w Pszczynie
Muzeum znajduje się w neobarokowej, dawnej rezydencji magnackiej, w której zachowało się oryginalne wyposażenie i meble. Zamek jest obecnie jednym z najcenniejszych zabytków architektury rezydencjonalnej w Polsce. Ponadto można zwiedzić sześć wystaw: Wnętrza XIX - XX w., Sala Polska im. Księcia Józefa Poniatowskiego, Gabinet Miniatur, Zbrojownia, Znane i nieznane, oraz Daisy von Pless: Szczęśliwe lata.

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce
We wnętrzach pałacowych zachował się autentyczny wystrój z przełomu XIX i XX wieku w stylu Drugiego Cesarstwa. Panorama daje możliwość spaceru po dziedzińcu, kaplicy, oraz pałacu, gdzie w każdym pomieszczeniu możemy z bliska obejrzeć obiekty muzealne.

Sanktuarium i Klasztorze Ojców Bernardynów w Leżajsku
Zwiedzanie sanktuarium można zacząć od terenu bliskiego obiektom sakralnym, gdzie znajduje się cmentarz kościelny, mury obronne z basztami i bramami, oraz folwark klasztorny. Następnie z zewnątrz i w środku obejrzeć klasztor i katedrę, w której znajdują się m.in organy z XVII wieku. Wszystkie obiekty są opisane.

Sanktuarium Pasyjno-Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej
W skład panoramy wchodzi bazylika, klasztor, 42 kaplice, kościoły, oraz ścieżki spacerowe. Obiekt został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO oraz został uznany za Pomnik Historii Polski. Podczas wirtualnego zwiedzania możemy wejść do każdego budynku, zobaczyć wszystkie obiekty z bliska, posłuchać lektora, który o nich opowiada.

Stary Cmentarz Żydowski we Wrocławiu
Na wirtualny spacer po Starym Cmentarzu Żydowskim we Wrocławiu zapraszamy wszystkich, którzy chcą zobaczyć z bliska zabytkowe nagrobki, tablice - niemych świadków pojedynczych ludzkich historii.
Szlak Kościołów Drewnianych
Zobacz Kościół pw. Św. Szymona i Judy Tadeusza w Kosieczynie i Kościół pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Chlastawie, w którym można podziwiać przepiękną polichromię z 1637 roku, nie ruszając się z domu!

Teatr Wielki - Opera Narodowa
Obejrzyj szesnaście animowanych filmów i dowiedz się, jakie były losy Teatru Wielkiego na przestrzeni wieków. Spacer wirtualny "Być Wielkim" - to obszerny, wielowątkowy i interdyscyplinarny projekt obejmujący historię, architekturę i sztukę, wykorzystujący między innymi historyczne materiały ikonograficzne.

Wrocław - spacer po mieście
Wieczorny spacer po Wrocławskim Rynku choć wirtualny, nie odbiega pod względem sentymentalnym i emocjonalnym od tego tradycyjnego. Widok urokliwych kamieniczek oświetlonych ciepłym światłem ulicznych lamp każdego wprawi w dobry nastrój tuż przed zaśnięciem.

XIX-wieczna Osada Fabryczna w Żyrardowie
Żyrardów jest świadkiem ważnych wydarzeń historii najnowszej, takich jak rewolucja przemysłowa, czy pierwszy strajk robotników. Wirtualny spacer po żyrardowskim rynku daje możliwość podziwiania przemysłowych budynków z czerwonej cegły i wejścia w klimat tego robotniczego miasteczka.

Zamek Królewski w Warszawie
Zamek Królewski jako jeden z najcenniejszych zabytków Warszawy to obowiązkowy punkt każdej turystycznej wycieczki, a zatem i wirtualnych eksploracji. Przechodzenie z Sali Wielkiej do Tronowej, a z Tronowej do Sypialnej i podziwianie mijanych eksponatów i wyposażenia, może okazać się prawdziwą przyjemnością.

Zamek w Malborku
Malborski zamek pokrzyżacki to jeden z najokazalszych zabytków historycznych w Polsce. Tym bardziej, jeśli nie osobiście, warto zwiedzić go wirtualnie. Przemknąć niczym duch po wielkim pustym refektarzu czy ciemnym korytarzem dotrzeć do miejsc zupełnie niespodziewanych i mrocznych. Nie tylko wnętrze zamku, ale i obejście, i piękny widok z wieży – to wszystko czeka na wirtualnych turystów.

Zespół katedralny w Kamieniu Pomorskim
Romańsko-gotycka katedra została uznana za Pomnik Historii. Zwiedzając, możemy zobaczyć z bliska piękny wirydarz, otoczony z trzech stron krużgankami o ostrołukowych, szerokich przezroczach, zdobionych maswerkami, późnogotycki ołtarz główny, dwa drewniane krucyfiksy, rzeźba z przedstawieniem Jana Ewangelisty, dwie kamienne chrzcielnice oraz 12 kamiennych płyt nagrobnych biskupów i innych dostojników kościelnych.

Zespół pocystersko-katedralny w Pelplinie
Warto wybrać się na wirtualną wycieczkę po pelplińskim zespole katedralnym. Z katedry można udać się na wirtualną przechadzkę po uliczkach uroczego pomorskiego miasteczka. Wnętrza katedry z bogatym wyposażeniem, ornamentyką, malarstwem, zapiera dech nie tylko miłośnikom gotyku. Niespieszny wirtualny spacer po klasztornych krużgankach z krzyżowymi sklepieniami przeniesie w odległe średniowieczne czasy, dając wytchnienie od współczesności.

Zespół zamkowo-parkowy wraz z kościołem parafialnym nekropolią właścicieli w Kórniku
Wirtualna wycieczka po Kórniku wyrusza spod miejskiego Ratusza, skąd przenosimy się do pałacu, malowniczo położonego na terenie parku, niedaleko Kórnickiego jeziora. Idąc alejką przy rogatkach z azaliami, promenadą ciągnącą się wzdłuż brzegu jeziora, przechadzając się ścieżkami wokół zamkowych obiektów architektonicznych, można napawać oko idyllicznymi widokami.