Culture.pl

Culture.pl to codziennie aktualizowany serwis, informujący o najciekawszych wydarzeniach związanych z polską kulturą na całym świecie. To największe i najbardziej wszechstronne źródło wiedzy o polskiej kulturze – oprócz informacji o wydarzeniach organizowanych w Polsce i za granicą, znaleźć tu można liczne sylwetki artystów, recenzje, eseje, opisy i informacje o instytucjach kultury. 

Projekt realizowany przez Instytut Adama Mickiewicza

Więcej na www.culture.pl

Znajdziesz tu m.in.:

artykuły o muzyce

artykuły o tańcu

polski jazz w pigułce

 

Historia Muzyki Polskiej

Projekt mający na celu popularyzację wiedzy o dziejach polskiej muzyki opiera się głównie na cyklu wydawniczym Historia Muzyki Polskiej pod redakcją Stefana Sutkowskiego. Poza tradycyjnymi książkami projekt realizowany jest poprzez cykl audycji Wojciecha Włodarczyka w II Programie Polskiego Radia oraz ebooki dostępne bezpłatnie w sklepie internetowym nck.pl.

Projekt realizowany przez Narodowe Centrum Kultury

Więcej na www.nck.pl/historia-muzyki-polskiej

Legalna Kultura

Legalna Kultura kształtuje poczucie odpowiedzialności za kulturę w cyfrowej rzeczywistości, promuje korzystanie z legalnych źródeł kultury, dlatego jednym z priorytetów projektu jest tworzenie Bazy Legalnych Źródeł. To miejsce prezentacji serwisów, które udostępniają zasoby kulturalne z poszanowaniem praw twórców. Znajdują się tutaj zarówno serwisy komercyjne, jak i te, które gromadzą zasoby oparte na wolnych licencjach. 

Więcej na www.legalnakultura.pl

Znajdziesz tu m.in.:

Muzykoteka

To ogólnodostępny internetowy serwis edukacyjny, którego zadaniem jest kształcenie świadomych odbiorców muzyki i aktywnych uczestników kultury oraz podniesienie poziomu powszechnej edukacji muzycznej w Polsce. Celem projektu jest dotarcie do jak największej liczby nauczycieli i animatorów kultury i przekazanie im kompletnego zestawu informacji ze świata muzyki, a także narzędzi, które można wykorzystać podczas lekcji w szkole podstawowej, gimnazjum i szkole ponadgimnazjalnej, ale także w ramach zajęć pozalekcyjnych i dodatkowych.

Projekt realizowany przez Narodowy Instytut Audiowizualny

Więcej na www.muzykotekaszkolna.pl

Znajdziesz tu m.in.:

NINATEKA

NINATEKA to internetowy servis VOD oferujący rejestracje spektakli i koncertów, a także dokumenty o muzyce oraz jej twórcach.

Projekt realizowany przez Filmotekę Narodową - Instytut Audiowizualny

Więcej na www.ninateka.pl

Znajdziesz tu m.in.:

muzykę poważną

muzykę ludową

zapisy z koncertów